Narodowe Centrum Słowa Pisanego w Anglii

27.04.2017

The Word, Narodowe Centrum Słowa Pisanego, to charakterystyczne miejsce w samym sercu brytyjskiego South Shields. Budynek w kształcie nowoczesnej rotundy oferuje innowacyjne udogodnienia.

The Word w zamyśle miało być bramą South Shields do wiedzy kulturalnej, społecznej i gospodarczej. Ważną rolę w realizacji ambicji twórców budynku odgrywa dziedzictwo przemysłowe tego obszaru.

Odwiedzający wkraczają do atrium, które stanowi centralny punkt budynku. Spełnia ono szereg funkcji: miejsca, w którym pracownicy biblioteki doradzają klientom, znajduje się tutaj punkt informacji turystycznej, a monitory AV zapewniają dostęp do mediów społecznościowych i programów wydarzeń.

 

 

To obszar o zwiększonym ruchu, akustyka była więc tu niezwykle istotnym elementem. Aby stworzyć oazę, w której odwiedzający mogą swobodnie rozmawiać, Steve Dickson, Senior Director w firmie FaulknerBrowns Architects, zadecydował o zastosowaniu sufitu akustycznego ROCKFON® Mono® Acoustic na 1100 m² powierzchni. ROCKFON Mono Acoustic zainstalowano wzdłuż galerii, gdzie znajduje się mieszanka twardych powierzchni odbijających dźwięk, tworząc jednolitą, monolityczną osłonę akustyczną wzmacniającą konstrukcję atrium.

Powierzchnia: 4115 m2. Główny wykonawca: Bowmer & Kirkland.

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.