Mosty – Tradycja i Nowoczesność

09.06.2010

W dniach 20-21 maja br. odbyła się w Bydgoszczy II Międzynarodowa Konferencja Mostowa im. Rudolfa Modrzejewskiego „Mosty – Tradycja i Nowoczesność”.  

Jej organizatorem była Katedra Mechaniki Konstrukcji Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy przy współudziale Council of Polish Engineers in North America, Firmy Gotowski Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej O/Bydgoszcz, Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej O/Pomorsko-Kujawski, Kujawsko-Pomorskiej OIIB i Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Komitetowi organizacyjnemu przewodniczył prof. Adam Podhorecki, będący zarazem współprzewodniczącym komitetu naukowego, razem z prof. Andrzejem S. Nowakiem.
 
Tematyka konferencji dotyczyła: konstrukcji i materiałów stosowane w mostownictwie, technologii budowy i remontów mostów, obliczeń i projektowanie mostów oraz ich niezawodności. Na konferencję przybyło około 150 uczestników z różnych ośrodków naukowych z Polski i USA, a także z firm mostowych i „około” mostowych. Po każdej z sześciu sesji naukowych toczyła się dyskusja obejmującą również referaty nie wygłaszane, ale przyjęte na konferencję.
 
 
Z okazji konferencji prezydentem Miasta Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz wręczył odznaczenia, dyplomy i upominki, Medalem Miasta Bydgoszczy prezydent uhonorował szczególnie zasłużonych dla mostownictwa profesorów: Kazimierza Flagę, Józefa Głomba i Marka Łagodę.
Uczestników konferencji zaproszono na specjalny koncert w Operze Nova. Repertuar koncertu stanowiły znane przeboje operetkowe i musicalowe.
Organizatorzy zapraszają już do Bydgoszczy na III Konferencję Mostową na rok 2012.
  
Adam Grabowski
Zdjęcia: Skarbimir Grabowski

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in