MDC² Park Łódź South powstanie w Głuchowie

23.09.2021

MDC² Park Łódź South to nowy projekt magazynowo-logistyczny o powierzchni 65 000 m² zlokalizowany w Polsce Centralnej.

 

MDC² Park Łódź South

 

MDC² Park Łódź South będzie zlokalizowany w Głuchowie, na południe od Łodzi, u zbiegu autostrady A1 – głównego szlaku komunikacyjnego łączącego północ z południem Polski oraz przy międzynarodowej trasie E75, biegnącej z Gdańska do granicy polsko-czeskiej – i dróg krajowych nr 91 i 12. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 14,3 ha. Kompleks magazynowo-logistyczny będzie się składać z dwóch budynków z możliwością podziału na mniejsze moduły. Znajdzie się w nim 65 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej.

MDC² Park Łódź South jest zaprojektowany i budowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i ESG, a zespół budowlany MDC² dąży do uzyskania certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. ESG stanowi podstawę strategii inwestora – wszystkie obiekty dostarczane przez firmę spełnią najwyższe standardy i wymagania zrównoważonego budownictwa, w tym m.in.: 95% materiałów wykorzystywanych przy budowie nadających się do recyklingu czy dachy budynków przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych.

Na terenie kompleksu znajdą się ogólnodostępna zewnętrzna siłownia i strefa relaksu.

Oddanie inwestycji do użytku jest planowane w III kwartale 2022 r.

 

MDC² Park Łódź South

 

– Przez następną dekadę polski rynek logistyczny będzie nadal przewyższał kraje Europy Zachodniej zarówno pod względem całkowitej aktywności najmu, jak i absorpcji powierzchni netto. Łączny popyt na powierzchnię logistyczną w I półroczu 2021 r. wzrósł o 70% rok do roku do 3,16 mln m², co w długim terminie przekłada się na rekordowe inwestycje na polskim rynku magazynowym – komentuje Hadley Dean, założyciel MDC².

MDC² to polski deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych. Firma została założona w 2021 r. przez doświadczonych specjalistów z branży nieruchomości komercyjnych. Zespół firmy liczy obecnie 20 osób. Deweloper koncentruje się na polskim rynku.

 

Przeczytaj też:

MDC² Park Gliwice – nowa inwestycja magazynowa

Park Rzeszów Airport II – ruszyła budowa

Panattoni Park Błonie III z powierzchnią 90 000 m²

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in