Linia prosta to nie taka prosta sprawa

05.07.2017

Co potrafią nowe lasery STANLEY FATMAX®.

Mieszkania pełne są kątów prostych oraz linii równoległych i prostopadłych. Nie trzeba mówić, jak ważne z tego punktu widzenia jest precyzyjne wyznaczenie przebiegu płaszczyzn pionowych i poziomych.

Lasery Stanley Fatmax generują trzy rodzaje wiązek laserowych: punktowe, krzyżowe lub punktowo-krzyżowe. Oznacza to, że trzeba naprawdę solidnie się postarać, by z ich pomocą wykonać coś, co będzie odbiegało od pionu lub poziomu.

Stanley oferuje lasery z dwoma kolorami wiązek: czerwoną i zieloną. Na czym polega różnica? Wiązka zielona jest lepiej widoczna. W efekcie jej zasięg jest większy niż wiązki lasera czerwonego. Jest to ważne w pracach na zewnątrz budynków, szczególnie w świetle dziennym. Z kolei laser z wiązką czerwoną (tańszy) świetnie sprawdza się we wnętrzach, gdzie duży zasięg nie jest konieczny.

Opisane lasery  sprawdzą się podczas wieszania lamp, kładzenia płytek ściennych i podłogowych, czy w każdej sytuacji, w której najmniejsze odchylenie od pionu lub poziomu najzwyczajniej w świecie nie wchodzi w grę. Urządzenia te są także dobrze przygotowane do pracy w trudnych warunkach. Producent wyposażył je w szczelną, wodoodporną, wytrzymałą w razie upadku z wysokości 150 cm konstrukcję. Dodał także magnetyczną podstawę, dzięki której możliwe jest stabilne umocowanie lasera na metalowej powierzchni.

Nawet najbardziej precyzyjny laser będzie bezużyteczny, jeśli nie będzie solidnie przymocowany do podłoża lub innego stabilnego elementu. Dlatego też do każdego z urządzeń można dokupić wielofunkcyjny uchwyt, który jest szczególnie przydatny podczas montażu sufitów podwieszanych. Dzięki obrotowej platformie, podstawie magnetycznej, specjalnemu gumowemu paskowi i dwóm rodzajom gwintów, wyznaczane linie będą perfekcyjne.

W sprzedaży dostępne są różna następujące modele laserów:

FMHT1-77413 laser STANLEY FATMAX® 5 punktowy – czerwony,

FMHT1-77414 laser STANLEY FATMAX® 2 punktowo-krzyżowy – czerwony ,

FMHT1-77415 laser STANLEY FATMAX® 5 punktowo-krzyżowy – czerwony,

FMHT1-77437 laser STANLEY FATMAX® 5 punktowy – zielony,

FMHT1-77438 laser STANLEY FATMAX® 2 punktowo-krzyżowy – zielony,

FMHT1-77442 laser STANLEY FATMAX® 5 punktowo-krzyżowy – zielony.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.