Festyn rodzinny ŚlOIIB

04.07.2017

Z okazji XV-lecia działalności śląskiego samorządu zawodowego inżynierów budownictwa Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowała 27 maja br. na terenie parku Giszowieckiego w Katowicach drugi festyn rodzinny.

Znajdujący się w bliskim sąsiedztwie nowej siedziby ŚlOIIB park jest idealnym miejscem na integracyjne imprezy. Przed stu laty był miejscem zabaw i wypoczynku pracowników kopalni Giesche. Także dziś jest chętnie odwiedzany przez katowiczan i turystów przyjeżdżających podziwiać zachowaną zabudowę zabytkowego Gieschewaldu.

Odbywający się pod honorowym patronatem prezydenta Katowic Marcina Krupy i prezesa Krajowej Rady PIIB Andrzeja Rocha Dobruckiego festyn zgromadził około 800-osobową grupę członków ŚlOIIB wraz z rodzinami oraz zaproszonych gości. O 13.00 w atmosferę zabawy wprowadził przybywających występ orkiestry dętej Kopalni Węgla Kamiennego „Pokój” z koncertem popularnych utworów rozrywkowych. Następnie zgromadzonych przywitali Franciszek Buszka, przewodniczący Rady ŚlOIIB, oraz Ewa Dworska, sekretarz rady, życząc udanej zabawy w pięknym otoczeniu i przy wspaniałej pogodzie. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz województwa śląskiego, samorządu terytorialnego, uczelni wyższych, samorządów zawodowych i gospodarczych oraz stowarzyszeń naukowo-technicznych. W festynie uczestniczył prezes Andrzej R. Dobrucki, a z okręgowych izb inżynierów budownictwa przybyli przedstawiciele rad: Łódzkiej OIIB, Małopolskiej OIIB, Mazowieckiej OIIB, Opolskiej OIIB, Warmińsko-Mazurskiej OIIB i Zachodniopomorskiej OIIB. Przyjechał również zastępca przewodniczącego Rady Czeskiej Izby Inżynierów i Techników Budownictwa CKAIT w Ostrawie. Festyn ŚlOIIB został zarejestrowany przez uczestniczącą w imprezie ekipę telewizji internetowej Dolnośląskiej OIIB.

 

 

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dorosłych oraz dzieci. W specjalnie wydzielonej strefie odbywały się gry i zabawy terenowe pod opieką animatorów. Dorośli mieli możliwość uczestniczenia w grach i konkursach z nagrodami – w turnieju tenisa stołowego i grze w bule, w konkursie wiedzy nt. samorządu zawodowego inżynierów budownictwa „Milionerzy”, w przeciąganiu liny i sztafecie piwnej – oraz sprawdzenia umiejętności strzeleckich na profesjonalnie zorganizowanej strzelnicy pneumatycznej. Dla zainteresowanych odbywały się także pokazy ratownictwa medycznego, a chętni uczestniczyli w wycieczce pod opieką przewodnika, w czasie której podziwiali fragmenty unikatowej zabudowy Giszowca.

Trzyczęściowym występem zabawiał zgromadzonych Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach „Silesianie”. Członkowie zespołu zaprosili chętnych do wspólnego zatańczenia „trojaka”.

Na zakończenie odbył się koncert „gwiazdy wieczoru” – zespołu Carrantuohill połączony z występem grupy tanecznej wykonującej tańce irlandzkie.

 

Maria Świerczyńska

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.