Konkurs Fotograficzny ZMRP 2017

14.11.2017

Od 1993 r. ZMRP organizuje dla swoich członków konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie mostu w Polsce.

W uznaniu zasług w rozwoju konkursu od tego roku nosi on imię Andrzeja Niemierki – wieloletniego przewodniczącego sądu konkursowego. Na XIV edycję nadesłano 34 prace od 7 uczestników z 5 oddziałów. Sąd konkursowy w składzie: Katarzyna Janikowska (Bydgoszcz), Jerzy Mąkowski (Warszawa), Ewa Michalak (Rzeszów), Marek Mistewicz (Warszawa), Piotr Rychlewski (Warszawa) – przewodniczący i Jadwiga Wrzesińska (Warszawa), po przeprowadzeniu w sposób jawny eliminacji, do finałowej rozgrywki zakwalifikował 12 prac. W głosowaniu tajnym przyznano 3 nagrody i 3 wyróżnienia.

 

Laureatami zostali:

– I nagroda: Maciej Malinowski za pracę „Kładka w Mikołajkach #3”,

 

 

 – II nagroda: Marcin Graczyk za pracę „Most drogowy przez Wisłę w Toruniu”,

 

 

– III nagroda: Mariusz Prędota za pracę „Kładka nad kanałem Żerańskim”.

 

 

3 wyróżnienia przyznano pracom:

– „Wiadukt kratowy nad Brdą w Bydgoszczy”, autor: Anna Banaś;

– „Most na Narwi w Pułtusku w ciągu ul. Stanisława Staszica”, autor: Wojciech Średniawa;

– „Idzie nowe… Kładka dla pieszych nad rzeką Wisłą w Skoczowie”, autor: Grzegorz Kopeć.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 13 czerwca br. tradycyjnie podczas Seminarium „Współczesne metody budowy, wzmacniania i przebudowy mostów”, organizowanego przez Politechnikę Poznańską i Oddział Wielkopolski ZMRP w Rosnówku k/Poznania. Planowana jest prezentacja wyników konkursu również na kolejnych imprezach branżowych.

Wybrane prace znajdą się tradycyjnie w kalendarzu mostowym na rok 2018. Konkurs będzie kontynuowany w kolejnych latach. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2018 r. Związek zaprasza do udziału wszystkich swoich członków. Regulamin konkursu na www.zmrp.pl.

 

Piotr Rychlewski

Instytut Badawczy Dróg i Mostów

Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.