Kompleks Portova z nagrodami

29.10.2021

Kompleks mieszkalno-usługowy Portova zlokalizowany w sercu Gdyni zdobył tytuł Budowy Roku 2020 oraz nagrodę w European Property Awards.

 

Kompleks Portova to trzeci co do wysokości budynek mieszkalny w Gdyni. Znajuje się przy ul. Węglowej 22, 24. Z jego dachu rozciąga się widok na nadmorskie miasto. Architektura inwestycji nawiązuje do modernistycznych tradycji Gdyni, która powstała w latach 20. XX w. Charakterystycznym elementem projektu jest ponad 50-metrowa dominanta domykająca perspektywę Placu Kaszubskiego. W osiedle został też w komponowany pięknie odrestaurowany, zabytkowy budynek. Powierzchnia zabudowy inwestycji wynosi 6697,37 m², powierzchnia użytkowa – 31 858,86 m², a kubatura budynków – 128 830,84 m³.

 

Kompleks Portova

 

Eleganckie i przestronne wnętrza inwestycji wyróżniają się dbałością o detale. Za reprezentacyjnym wejściem do budynku, znajdują się też liczne odniesienia do modernizmu w postaci chociażby jasnych kolorów, bryłowatości i gry światłocienia. Ważną inspiracją były także typowe dla tej epoki materiały – np. kamień terazzo. Wnętrza zaprojektowała pracownia Pote Architekci.

 

Kompleks Portova

 

Kompleks Portova zapewnia mieszkańcom wiele udogodnień: prywatną strefę fitness, sauny oraz salę klubową. Dla pracujących w trybie home office przygotowano salę coworkingową, a dla najmłodszych – kids zone. Dużym atutem inwestycji jest także prywatne, zielone patio. Mimo lokalizacji w sercu miasta, inwestorowi i architektom krajobrazu udało się stworzyć atrakcyjną, całoroczną, naturalną przestrzeń między budynkami. Na dachu Portovej znajduje się zielony taras widokowy z profesjonalną lunetą, dzięki której można podziwiać panoramę całego Trójmiasta.

 

Kompleks Portova

 

W ramach budowy Portovej, Invest Komfort współfinansował przebudowę pobliskiego węzła drogowego. W ramach prac powstały też m.in. ścieżki rowerowe i szpalery drzew.

We wrześniu 2021 r. obiekt został uhonorowany nagrodą I stopnia tytułem Budowy Roku 2020, a w październiku zdobył nagrodę w kategorii Residential High Rise Development for Poland w ramach międzynarodowego konkursu European Property Awards. Projekt Portova został zrealizowany przez studio Kwadrat Jacek Droszcz.

 

Kompleks Portova

 

Inwestorem, deweloperem oraz generalnym wykonawcą inwestycji jest Invest Komfort S.A. Sp.K. Kierownikiem budowy był mgr inż. Piotr Paszke, a inspektorem nadzoru – mgr inż. Tomasz Komorowski. Całość prac wykonano w ciągu 45 miesięcy: od 1.2016 r. do 9.2020 r.

 

Czytaj także:

Portova: wiecha na jednym z najwyższych budynków w Gdyni

Żeromskiego 7 – nowe mieszkania w Gdyni

Waterfront w Gdyni w rozbudowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in