Kompleks biurowy Airport City Gdańsk

12.08.2019

Gdańskie lotnisko rozpoczyna inwestycję Airport City. To kompleks siedmiu biurowców z funkcjami usługowymi, gastronomicznymi i hotelowymi.

Nazwy biurowców w kompleksie Airport City Gdańsk nawiązują do alfabetu lotniczego: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf i Hotel.

 

Dogodna lokalizacja Airport City Gdańsk

Biurowce powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk, z którego w 2019 roku realizowanych jest 81 połączeń do 21 krajów, w tym do 10 hubów lotniczych: Zurychu, Dusseldorfu, Frankfurtu, Monachium, Amsterdamu, Helsinek, Kopenhagi, Oslo, Sztokholmu i Warszawy. Kompleks Aiport City będzie miał dogodne połączenie drogowe z Obwodnicą Trójmiasta i autostradą A1. Ważna jest też bliskość Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

 

Zobacz: Centralny Port Komunikacyjny – koncepcje architektoniczne. WIZUALIZACJE

Dane inwestycji Airport City Gdańsk

Powierzchnia użytkowa biurowców to 120 tys. m2. Powierzchnia najmu wynosi około 100 tys. m2. Budynki będą wyposażone w inteligentny systemem zarządzania. Ochrona będzie funkcjonowała całodobową ochronę. Energooszczędność inwestycji zostanie poparta Certyfikatem Leed Gold. Budynki w pełni zostaną dostosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Planowane są też udogodnienia dla rowerzystów. Na terenie kompleksu znajdą się stacje ładowania pojazdów elektrycznych i rowerów Mevo. Przewidziana jest budowa strefy sportu i rekreacji. We współpracy z pomorskimi uczelniami i organizacjami pozarządowymi projektowane są ścieżki tematyczne: kulturoznawcze, rekreacyjne, gastronomiczne i dotyczące zakupów. Inwestor zadba o zieleń – zachowane zostaną istniejące już drzewa, pojawią się nowe nasadzenia (trawy, rośliny ozdobne oraz kwiaty). Na dachach powstaną zielone tarasy widokowe, a przy jednym z budynków ogród warzywny.

 

W ramach Airport City Gdańsk, jako pierwszy zrealizowany zostanie budynek Alpha. Będzie miał 6 pięter i dwie kondygnacje podziemne oraz 197 miejsc parkingowych. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 8,5 tys. m2. Przetarg na budynek Alpha zostanie ogłoszony
w sierpniu 2019 roku, a budowa powinna ruszyć w IV kwartale 2019. Zakończenie przewidywane jest na II – III kwartał 2021 roku. W nastepnej kolejności będzie realizowany biurowiec Bravo o powierzchni użytkowej 16,5 tys. m2. Harmonogram budowy Bravo i termin oddania do użytkowania będzie uzależniony od powodzenia rynkowego obiektu Alpha.

Airport City Gdańsk – inwestor, projekt, komercjalizacja

Inwestorem Airport City Gdańsk jest Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Spółka zarządza nowoczesnym, trzecim co do wielkości lotniskiem w Polsce, które w 2019 roku zamierza obsłużyć 5 mln. pasażerów. Budowa ma być finansowana z emisji obligacji przez Bank Pekao S.A. i ze środków własnych Portu. Za koncepcję architektoniczną i dokumentację projektową przygotowało warszawskie biuro PIG Architekci. Za wynajem powierzchni komercyjnej  odpowiedzialna jest spółka Jones Lang LaSalle (JLL).
 

Urząd Miejski w Gdańsku

 

Zobacz też: Lotnisko Daxing w Pekinie z nowinkami technologicznymi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.