Modernizacja dworca kolejowego w Tczewie

12.08.2019

Po remoncie poprawi się stan techniczny i estetyka budynku, a przestrzeń dworca zostanie dostosowana do potrzeb wszystkich grup podróżnych. Wartość inwestycji to około 17 mln zł.

Remont dworca w Tczewie realizowany jest przez PKP S.A. w ramach Programu Inwestycji Dworcowych.

 

Fot. Wikipedia / Aktron

 

Na dworcu w Tczewie zmieni się układ ciągów komunikacyjnych, a więc zostanie usprawniony ruch podróżnych. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, w tym z wózkami dziecięcymi, ciężkim bagażem, czy pasażerów z niepełnosprawnością. Ruch pieszy zostanie poprowadzony przez plac z lokomotywą do projektowanego wejścia do budynku, zlokalizowanego w jego północnym szczycie, a następnie przez wnętrze aż do kładki pieszej nad torami. Powstały ciąg komunikacyjny pozwoli na włączenie do użytkowania komercyjnego powierzchni znajdujących się na kondygnacji -1.

 

Dodatkowo komunikacja dla osób o ograniczonej mobilności będzie przeprowadzona przez: pochylnię przy wejściu od strony placu z lokomotywą, istniejące wejście do budynku z poziomu terenu, windę przystosowaną do przewozu noszy, łączącą ze sobą poziom peronu, poziom -1, poziom 0 i poziom kładki nad torami. Powstaną trasy łączące miejsca dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się: wejścia i wyjścia, kasy, parking, poczekalnie, toalety, ścieżki dotykowe składające się z pasów prowadzących, pól uwagi i znaków skrzyżowania oraz stojące tablice tyflograficzne przy wejściach głównych, stanowiące zapis przebiegu ścieżki dotykowej – w formie wypukłych guzków zapisanych w alfabecie Braille’.

 

Sprawdź: Unijne wsparcie na kolejne inwestycje transportowe

 

Zmieni się również plac przed dworcem – staną tu nowe ławki oraz stojaki na rowery ze stacją naprawy rowerów. Zostanie wymieniona nawierzchnia, zainstalowane będzie nowe oświetlenie, posadzona zostanie roślinność.W momencie rozpoczęcia prac budowlanych na terenie obecnego budynku dworca zostanie zorganizowany dworzec tymczasowy. Przebudowa dworca kolejowego w Tczewie jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków krajowych. Wartość inwestycji to ok. 17, 3 mln zł. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Poleko Budownictwo Sp. z o.o.

 

Zakończenie prac budowalnych zaplanowane jest na 2021 rok.

 

PKP S.A.

 

Zobacz: Budowa hermetycznej hali dojrzewania stabilizatu w Tczewie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.