Kamień węgielny pod budowę Eureka Technology Park

17.03.2011

11 marca został wmurowany kamień węgielny pod budowęParku Naukowo-Technologicznego EurekaTechnology Park.Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka PTB Nickel. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie października 2010 r. i potrwają ponad 13 miesięcy. Obiekt powstaje w Dąbrowie pod Poznaniem.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Andrzeja Strugarka, prezesa Zarządu Eureka Technology Park, który powitał przybyłych gości, w tym min. przedstawicieli władz Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Poznańskiego i Miasta Poznań. Następnie został odczytany akt erekcyjny, na którym podpisy złożyli Andrzej Strugarek, prezes nowo budowanego parku, Marian Nickel, prezes PTB Nickel – generalnego wykonawcy, oraz inne zaproszone osoby. Po poświęceniu miejsca budowy przez ks. Infułata Antoniego Warzbińskiego nastąpiło zamurowanie kapsuły z podpisanym aktem.

 

 

Powstający w Dąbrowie obiekt to nowoczesny, składający się z 5 kondygnacji budynek o powierzchni użytkowej ponad 5000 m². Zlokalizowanym w nim firmom zapewnimy szereg usług oraz produktów o charakterze doradczym i rozwojowym, a także infrastrukturę niezbędną do prowadzenia badań i wdrażania innowacji. Współpraca oraz zorientowanie na konkretne potrzeby przedsiębiorstw pozwoli nam osiągnąć efekt synergii, który korzystnie wpłynie na ich pozycję na rynku krajowym oraz międzynarodowym. – powiedział Paweł Potoczek, dyrektor zarządzający Eureka Technology Park.

Inwestycję w podpoznańskiej Dąbrowie realizuje PTB Nikel. Budowa rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku.

Inwestycję realizujemy w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że PTB Nickel odpowiada za kompleksowe zarządzanie całym projektem inwestycyjnym. Dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym i doświadczeniem, co daje gwarancję wysokiej jakości wykonawstwa i zakończenia prac zgodnie z założonym harmonogramem – twierdzi Artur Pluta, dyrektor naczelny PTB Nickel.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in