Izolacja przeciwwodna w łazience z masy FDF firmy quick-mix

04.09.2012

Zastosowanie wodoszczelnej i elastycznej powłoki uszczelniającej FDF firmy quick-mix do wykonywania izolacji podpłytkowych daje ochronę podłoża oraz pomieszczeń sąsiadujących z łazienką przed zawilgoceniem.

Jednoskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa, elastyczna powłoka uszczelniająca FDF firmy quick-mix pozwala na wykonanie wodoszczelnej hydroizolacji pod okładzinami ceramicznymi. Dzięki konsystencji ciekłej masy i bezzapachowej formule jest bardzo łatwa w stosowaniu, a ponadto od razu gotowa do użycia. Pozwala ona na stworzenie ciągłej, bezspoinowej izolacji. Wodoszczelna powłoka wyróżnia się dużą przyczepnością do podłoża i wysoką elastycznością (mostkowanie rys w podłożu do 2 mm), ponadto nie jest w żadnym miejscu łączona, co daje pewność całkowitej i trwałej ochrony zabezpieczanych powierzchni. Masa uszczelniająca FDF przeznaczona jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń „mokrych”, takich jak natryski, kabiny prysznicowe, łazienki czy toalety, jak również w miejscach o podwyższonej wilgotności jak: kuchnie, pralnie czy suszarnie. Nadaje się do uszczelniania nasiąkliwych i porowatych podłoży mineralnych, betonu, tynków, jastrychów cementowych i anhydrytowych, kamienia naturalnego, płyt G-K, jak również podłoży odkształcalnych. Powłoka FDF jest elementem całego systemu klejenia płytek i budowy podłoża oferowanego przez quick-mix. W jego skład wchodzą ponadto produkty do wyrównywania i gruntowania podłoży, zaprawy klejące oraz fugi.

Wykonanie prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz z zaleceniami zawartymi w karcie technicznej przy użyciu wysokojakościowej powłoki uszczelniającej FDFgwarantuje doskonałą szczelność i wieloletnią wytrzymałość powłoki izolacyjnej w pomieszczeniach mokrych. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy zabezpieczenie pomieszczeń przylegających przed ewentualnym zawilgoceniem wynikającym z przesiąkania wody przez ściany. Powłokę FDF nanosi się za pomocą wałka lub pędzla na wcześniej zagruntowane podłoże w dwóch cyklach roboczych. W narożach pomieszczeń, wzdłuż szczelin dylatacyjnych oraz w pionowych narożnikach kabin prysznicowych, należy wkleić w pierwszą warstwę FDF taśmę uszczelniającą. W podobny sposób za pomocą manszet doszczelnia się przejścia rur przez ściany i posadzki oraz wokół podłogowych klatek ściekowych. Po upływie ok. 12 godzin od momentu aplikacji drugiej warstwy FDF można przystąpić do klejenia płytek ceramicznych. Łączne zużycie FDF nie powinno przekroczyć ok. 1,2 kg/m².

 

Dane techniczne:

Wytrzymałość na zrywanie:

ok. 2,1 N/mm2

Mostkowanie rys:

do ok. 2 mm

Temperatura obróbki:

od +5 do +30º C

Gęstość:

1,5 kg/l

Czas wysychania:

ok. 3 godz.

Klejenie płytek:

po ok. 12 godz.

Zużycie zależne od obciążenia:

ok. 0,8–1,2 kg/ m2

Opakowanie:

wiadro 25 kg

wiadro 6 kg

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in