III etap osiedla Stacji Kazimierz w Warszawie

18.10.2016

Rusza III etap budowy osiedla Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli, realizowanego przez Polnord we współpracy z Grupą Waryński.

Budowa 173 mieszkań ruszy w I kwartale 2017 r., a zakończy się w II kwartale 2018 r.

W ramach nowego etapu powstaną dwa budynki w modernistycznym stylu o zróżnicowanej wysokości sięgającej dziewięciu kondygnacji. Zaprojektowano w nich szeroki wybór różnorodnych lokali, od jedno- po pięciopokojowe o powierzchni 29–128 m². Do dyspozycji mieszkańców inwestor odda także 176 miejsc parkingowych w podziemnej hali, w tym miejsca na nowoczesnych platformach typu Klaus, a także boksy i komórki lokatorskie. W budynkach znajdą się wózkownie i rowerownie, a lokale będą mieć loggię, balkon, taras lub ogródek na parterze. Zrealizowane przy I i II etapie inwestycji zewnętrzna siłownia oraz klub sąsiedzki zapewnią możliwość aktywnego spędzania czasu, o bezpieczeństwo zadba zaś całodobowy monitoring.

 

 

Docelowo, w ramach całego projektu przy ul. Jana Kazimierza powstanie ok. 650 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 44 tys. m². Architektura Stacji Kazimierz oddaje złożony charakter warszawskiej Woli, która, niegdyś industrialna, dziś staje się kontynuacją rozwiniętego biznesowo Śródmieścia. W jej nowoczesny klimat wpisują się starannie wykończone, modernistyczne budynki o tarasowej budowie sięgającej od 1 do 9 kondygnacji, w detalach nawiązujące do architektury przemysłowej. Białą elewację z ciemnoszarymi detalami integrują elementy w kolorze drewna oraz wykończenia z ciemnego metalu.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.