ETA dla systemu Lakma Term QEPS

29.08.2011

System izolacji cieplnej z wyprawami tynkarskimi Lakma Term QEPS otrzymał Europejską Aprobatę Unijną (ETA) i prawo do oznakowania CE na wyrobach wchodzących w skład systemu. Lakma SAT jest jedynym producentem w Polsce posiadającym ETA na system aplikacji za pomocą agregatów natryskowych.

Uzyskanie Europejskiej Aprobaty Technicznej pozwala na oznakowanie wyrobów budowlanych symbolem CE. Wskazuje on, że producent przeprowadził wymagane procedury związane z oceną zgodności wyrobów z ujednoliconymi normami państw należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Badania wykonane w ramach procesu aprobacyjnego oparte były na założeniach 25-letniego okresu użytkowania Lakma Term QEPS. Rygorystyczne testy, jakim został poddany system, sprawdzały m.in. jak zachowuje się on w zmiennych cyklach cieplnych i wilgotnościowych, jak reaguje na zamrażanie, ogień i uderzenia oraz stopień jego paroprzepuszczalności. Skontrolowany został również proces produkcji i dystrybucji produktów oraz ich przydatność użytkowa w zakresie izolacji termicznej ocieplonego obiektu.

 

 

Pozytywny wynik audytu jest dowodem na wysoką jakość wszystkich materiałów wchodzących w skład Lakma Term QEPS. Wśród nich znajdują się między innymi kleje, grunty i tynki nadające się do nakładania innowacyjną metodą natryskową. W Polsce jedyną firmą oferującą produkty umożliwiające jej zastosowanie jest Lakma SAT – mówi Dawid Sibilak, dyrektor marketingu spółki Lakma SAT.

 

 

Metoda polega na nakładaniu dedykowanych do aplikacji natryskowej warstwy tynków lub gruntów za pomocą zestawu tynkarskiego, składającego się z kompresora, lancy lub pistoletu natryskowego, kompletu dysz oraz węża. Zgodnie z ETA, materiały powinny być aplikowane wyłącznie za pomocą urządzeń rekomendowanych przez producenta.

Z pomocą agregatu tynkarskiego, tynk rozprowadza się dużo łatwiej, szybciej i dokładniej, zużywając przy tym mniejszą ilość materiału niż w przypadku metody tradycyjnej (paca). Zdajemy sobie sprawę, że urządzenia do aplikacji natryskowej jest dosyć drogie, dlatego też użyczamy nieodpłatnie odpowiednie agregaty typu Standard GUN i Profi GUN w ramach krótko- i długoterminowego najmu wykonawcom wykorzystującym nasze produkty – mówi Dawid Sibilak.

System Lakma Term QEPS posiada 5-letnią gwarancję producenta.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.