Dworzec w Sieradzu po remoncie

23.10.2013

Zakończyła się modernizacja dworca kolejowego w Sieradzu. Na dworcu wymieniono wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne. Odnowiona została zabytkowa elewacja budynku przeprowadzona pod nadzorem konserwatora oraz wnętrze.

Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na dworcu znalazły się m.in. specjalne ścieżki dotykowe, ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym. Zniwelowano uskoki między dworcem a jednym z peronów, który został również poddany modernizacji we współpracy z PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Odnowiono także teren przed dworcem – parkingi i chodniki oraz uporządkowano zieleń. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł i został pokryty z budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP SA.

 

 

Źródło: MTBiGM

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.