Dworzec Centralny im. Stanisława Moniuszki

09.01.2019

Dworzec Warszawa Centralna otrzymał imię Stanisława Moniuszki. W ten sposób PKP SA wraz z Towarzystwem Miłośników Moniuszki i Teatrem Wielkim – Operą Narodową włączyły się w obchody ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Stanisława Moniuszki.

 

 

Przy wejściu na Dworzec Centralny od strony ul. Emilii Plater odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą Stanisławowi Moniuszce. Dworzec Centralny w Warszawie jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce, który uzyskał swojego patrona.

– Cieszymy się, że rok Stanisława Moniuszki rozpoczynamy od nadania jego imienia Dworcowi Centralnemu w Warszawie. Dzięki temu dwa ważne węzły transportowe polskiej stolicy – lotnisko i dworzec kolejowy – noszą imiona wybitnych polskich kompozytorów. Dobrze, że w ten sposób Ministerstwo Infrastruktury i PKP mogą włączyć się w obchody zarówno 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, jak i roku Stanisława Moniuszki obchodzonego w 200. rocznicę jego urodzin – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

Źródło: MI

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.