Co to jest Architektura EcoStruxure Schneider Electric?

05.06.2012

Architektura EcoStruxure™ stanowi przykład podejścia firmy Schneider Electric™ do kwestii zintegrowanego, całościowego i wydajnego zarządzania energią we wszystkich obszarach działalności przedsiębiorstw – zarządzaniu zasilaniem, pomieszczeniami IT, procesami i maszynami, budynkami i bezpieczeństwem – dążącej do optymalizacji rozwiązań i osiągnięcia maksymalnej wydajności.

Architektura EcoStruxure łączy w sobie strategie biznesowe i energetyczne dla wszystkich gałęzi przedsiębiorstwa oraz zapewnia pojedynczy punkt kontroli nad przepływem energii dla każdego z kluczowych obszarów jej wykorzystania.

 

Rys. 1

 

Architektura EcoStruxure może być stosowana w rozwiązaniach Schneider Electric i z natury stanowi przykład zintegrowanego rozwiązania 3 stopnia. Architektura EcoStruxure nie może być stosowana w rozwiązaniach 2 i 1 stopnia.

Rozwiązania 3 stopnia stanowią połączenie przynajmniej dwóch niezależnych systemów 2 stopnia pracujących na przynajmniej dwóch różnych obszarach specjalistycznych, przy czym przynajmniej 10 procent wartości pochodzi z innej gałęzi biznesowej. Składają się na nie systemy nadzoru i kontroli pracujące na poziomie obiektu, dostarczające (produkt, sprzęt i oprogramowanie) specjalistyczne dane z więcej niż jednego obszaru operacyjnego (zarządzanie energią, pomieszczenia IT, procesy i maszyny, budynki i bezpieczeństwo) lub integrujące oferty systemowe firm trzecich. Wszystkie rozwiązania systemowe z zakresu zarządzania na poziomie przedsiębiorstwa uważa się za rozwiązania 3 stopnia, ponieważ wymagają integracji wielu różnych systemów. W ramach procesu sprzedażowego opartego na konsultacjach, dobierane są rozwiązania zaspokajające potrzebę optymalizacji całego przedsiębiorstwa lub procesu. Mają one też wysoki (wynosząc ponad 10 procent) współczynnik inżynierskiej wartości dodanej pochodzącej od Schneider Electric. Produkty są najczęściej dostarczane użytkownikom końcowym, firmom realizującym kontrakty, producentom maszyn i instalatorom przez nasze centra rozwiązań.

Rozwiązania 2 stopnia to kompletne, niezależne rozwiązania systemowe przeznaczone do pracy na jednym obszarze specjalizacji (zarządzanie energią, pomieszczenia IT, procesy i maszyny, budynki i bezpieczeństwo). Składają się z produktu i/lub urządzeń oraz oprogramowania służącego do kontroli i nadzoru. Rozwiązania 2 stopnia mają architekturę, łączącą system nadzoru i urządzenia służące do kontroli aplikacji. W ramach procesu sprzedażowego opartego na konsultacjach, dobierane są rozwiązania zaspokajające potrzebę optymalizacji procesu. Posiadają one też wysoki (wynoszący ponad 10 procent) współczynnik inżynierskiej wartości dodanej pochodzącej od Schneider Electric. Produkty przechodzą kompletną serię testów i proces weryfikacji, posiadają też pełną dokumentację. Są najczęściej dostarczane użytkownikom końcowym, firmom realizującym kontrakty , producentom maszyn, instalatorom, integratorom systemów, kontrahentom i producentom maszyn OEM. Rozwiązania mogą zawierać w sobie produkty innych gałęzi Schneider i/lub urządzenia, i/lub oprogramowanie, i/lub usługi (poniżej 10 procent całkowitej wartości).

Rozwiązania 1 stopnia to rozwiązania pakietowe. Stanowią połączenie produktów i/lub urządzeń wraz z jednostkami kontrolnymi, i/lub usług, którego celem jest zwiększenie wydajności funkcji. Produkty przechodzą kompletną serię testów i proces weryfikacji, posiadają też pełną dokumentację i towarzyszy im niski (wynoszący poniżej 10 procent) współczynnik inżynierskiej wartości dodanej pochodzącej od Schneider Electric. Rozwiązania tego typu są z zasady sprzedawane poprzez pośredników (dystrybutorów, producentów OEM, integratorów systemów, kontrahentów itd.).

Zintegrowana architektura systemu dzięki EcoStruxure

Architektura EcoStruxure jest rozwiązaniem Schneider Electricpozwalającym na skupienie w jednym miejscu pięciu kluczowych pól działalności (zarządzanie energią, pomieszczenia IT, procesy i maszyny, budynki i bezpieczeństwo), „od elektrowni do gniazdka”™ (punktu użycia). Pracuje na zasadzie ekosystemu, który stanowi klucz do wydajności biznesowej i operacyjnej. Architektura EcoStruxure gwarantuje kompatybilność aplikacji z najważniejszych pól działalności, a także zapewnia otwarte standardy dla produktów zarówno Schneider Electric jak i firm trzecich. Takie podejście pozwala na stałe generowanie oszczędności, zmniejszenie kosztów operacyjnych i zwiększenie zysku, przy jednoczesnym ograniczeniu strat dzięki zmniejszeniu poziomu zużycia energii dochodzącemu nawet do 30 procent.

EcoStruxure dla różnych segmentów rynku

W przypadku rozwiązań poziomu C, architektura EcoStruxure jest często sprzedawana na konkretne segmenty rynku. W tym przypadku, EcoStruxure może być zaprezentowana jedynie w formie tekstowej i może odnosić się  wyłącznie do 13 zatwierdzonych przez Schneider Electric segmentów rynku – włączając w to rozwiązania z dziedziny energii odnawialnej – obsługiwanych przez nasze wewnętrzne gałęzie biznesowe:


Rys. 2

 

Segmenty rynku uszeregowane w odniesieniu do obsługujących je gałęzi biznesowych, które mogą skorzystać na stosowaniu rozwiązań EcoStruxure.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in