Ciepłe i ciche mieszkanie – Porotherm 25/37.5 AKU

06.07.2009

Pustak ceramiczny Porotherm 25/37.5 AKU przeznaczony jest do budowy ciepłych, jednowarstwowych, ścian wewnętrznych o podwyższonej izolacyjności akustycznej w budownictwie wielorodzinnym. Jego walory termiczne i akustyczne zostały potwierdzone badaniami Instytutu Techniki Budowlanej.

Ponieważ izolacyjność akustyczna i termiczna ścian wpływają na komfort mieszkania, niezwykle ważny jest wybór produktu, którego właściwości najpełniej odpowiadają wymaganiom otoczenia, w jakim powstaje budynek oraz spełniają oczekiwania jego użytkowników. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie rynku są oferowane przez firmę Wienerberger pustaki akustyczne Porotherm 25/37.5 AKU, przeznaczone do budowy ceramicznych ścian międzymieszkaniowych. Skonstruowane z nich mury osiągają bardzo dobry wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw/RA1 = 55/54 dB (co potwierdziły badania Zakładu Akustyki ITB, raport z badań nr NA-0540/P/2009) oraz korzystny parametr współczynnika przenikania ciepła U = 0,95 W/m²K (na podstawie Raportu ITB nr LFS-0665/A/09, dla muru wewnętrznego bez tynków, w warunkach użytkowych). Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada 2008 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, współczynnik przenikania ciepła dla ścian wewnętrznych pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, klatkami schodowymi lub korytarzami w budownictwie wielorodzinnym może maksymalnie wynosić U(max)=1,0 W/m2K. Porotherm 25/37.5 AKU spełnia zaostrzone wymagania rozporządzenia.
 
 
Cechami charakterystycznymi pustaka Porotherm 25/37.5 AKU są jego masa i wymiary. Cegła ta jest najcięższym (ok. 24 kg/szt.) i mającym największe wymiary (do wybudowania 1m2 ściany potrzeba tylko ok. 11 sztuk) pustakiem akustycznym dostępnym w asortymencie produktów firmy Wienerberger. Zaawansowany system drążeń i nowoczesna technologia produkcji sprawiają, że podczas murowania wymagane jest jedynie położenie spoiny poziomej i wypełnienie zaprawą kieszeni utworzonych po zestawieniu pustaków. Murowanie odbywa się w sposób tradycyjny, przy wykorzystaniu zaprawy zwykłej, cementowo-wapiennej. Powstały w ten sposób mur cechuje wysoka odporność ogniowa i duża wytrzymałość. Brak konieczności stosowania dodatkowych warstw izolacyjnych sprzyja zminimalizowaniu kosztów budowy i ryzyka wystąpienia błędów wykonawczych oraz oszczędności czasu i zaprawy. Ściany zbudowane z pustaków akustycznych Porotherm 25/37.5 AKU bardzo dobrze komponują się pod względem wykonawczym i projektowym z innymi ścianami i stropami Porotherm.
Z uwagi na swoje bardzo dobre parametry termiczne, akustyczne i wytrzymałościowe pustaki akustyczne Porotherm 25/37.5 AKU znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie zarówno mieszkaniowym, jak też użyteczności publicznej.
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in