Buszrem producentem prefabrykowanych elementów strunobetonowych

22.11.2016

Zakład Prefabrykacji Buszrem w Sochaczewie uruchomił nową linię produkcyjną elementów z betonu sprężonego. Oferta firmy rozszerzyła się o prefabrykowane dźwigary, płatwie, belki i belki mostowe.

Sprężony beton charakteryzuje się strunowym (linowym) zbrojeniem wykonanym z wysokogatunkowej stali naciąganej jeszcze przed zalaniem betonem o starannie dobranej recepturze. Elementy prefabrykowane z betonu sprężonego przewyższają wytrzymałością żelbet, dlatego pozwalają tworzyć konstrukcje wyróżniające się dużą rozpiętością, smukłością i lekkością.

Możliwość przenoszenia dużych obciążeń i wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych to atuty tego rozwiązania. Dodatkowymi są szybkość i wygoda montażu gotowych elementów, a także ich lekkość. Prefabrykacja daje każdorazowo możliwość dostosowania wykonywanych elementów do potrzeb projektu, co podkreśla funkcjonalność tego rozwiązania.

 

 

Dźwigary strunobetonowe stosowane są do przekrywania dużych rozpiętości lub przenoszenia znacznych obciążeń. Zarówno grubość półek dźwigara, jak i wysokość środnika może każdorazowo zostać dostosowana do wymagań projektu. Przewidziane jest również zatapianie w konstrukcji dźwigarów dodatkowych akcesoriów stalowych niezbędnych podczas montażu, jak: szyny do przykręcania blach poszycia, marki stalowe, tuleje oraz pręty gwintowane.

Płatwie prefabrykowane, jako elementy nośne konstrukcji dachu, mogą występować zarówno jako elementy zbrojone, jak i sprężone, a wybór przekroju poprzecznego płatwi zależny jest od projektanta konstrukcji. Buszrem oferuje płatwie o przekrojach poprzecznych prostokątnym i trapezowym.

Wykorzystanie technologii betonu sprężonego pozwala na projektowanie belek o większych rozpiętościach, większych obciążeniach i mniejszych grubościach. Buszrem oferuje szereg odmian prefabrykowanych belek strunobetonowych, różniących się pomiędzy sobą: kształtem, wymiarami, liczbą i umiejscowieniem splotów sprężających oraz usztywnieniem kratownicą przestrzenną. W ofercie znajdują się również belki mostowe.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.