Bulwary Poznańskie

28.01.2008

W stolicy Wielkopolski realizacja projektu Bulwary Poznańskie – pierwszego w Polsce miasteczka handlowego na otwartej przestrzeni – rozpocznie się od rozbudowy sklepu Ikei.

Powiększenie istniejącego obiektu o dodatkową kondygnację oraz poszerzenie powierzchni magazynowej z 968 mkw. do 2732 kw. – to planowane prace w ramach inwestycji, której modernizacja ma zakończyć się  w grudniu 2008 r.
Tak powiększony sklep ma być wizytówką Bulwarów Poznańskich, które powstaną wokół niego, a „wyrastać” mają na początku 2009 r. Biuro Architektoniczne EPSTEIN jest autorem koncepcji architektonicznej miasteczka, natomiast firma Inter Ikea Centre Polska będzie inwestorem przedsięwzięcia.
100 sklepów, miejskie place z fontannami, przy których znajdą się kafejki i restauracje ze stolikami na świeżym powietrzu oraz całoroczna sztuczna ślizgawka – to wszystko znajdzie się w Bulwarach Poznańskich. Jesień 2009 roku – to planowany termin otwarcia pierwszych sklepów miasteczka, a całkowite zakończenie przedsięwzięcia ma nastąpić dwa lata później. 175 mln euro to szacowany koszt całego przedsięwzięcia. Obecnie trwają starania o uzyskanie pozwolenia na budowę oraz prowadzone są pierwsze rozmowy związane z wynajmem obiektów handlowych i gastronomicznych.

Źródło: Rzeczpospolita

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in