Biurowiec przy Korfantego w Katowicach

08.01.2020

W centrum Katowic powstanie 12-piętrowy biurowiec. Obiekt będzie gotowy w 2021 roku, a wybuduje go konsorcjum spółek Eiffage.

Nowy biurowiec powstanie w pobliżu katowickiego Spodka. Poza biurami znajdą się w nim punkty handlowe i usługowe. Budynek o podstawie zbliżonej kształtem do trójkąta będzie miał 12 naziemnych i 2 podziemne kondygnacje.
 

 

Lokalizacja inwestycji, w tym ograniczona powierzchnia działki wymaga specjalistycznego przygotowania i odpowiedniego sposobu prowadzenia prac.

Budynek będzie miał żelbetową konstrukcję. Kubatura obiektu to ponad 83 000 m3, a powierzchnia całkowita to ponad 21 000 m2. Inwestor planuje zastosowanie nowoczesnych materiałów i rozwiązań ekologicznych.
 

 

Wykonawca podkreśla szczególny charakter inwestycji z uwagi na realizację w dzielnicy, w której niegdyś funkcjonowała huta cynku – część zakładów przemysłowych księcia Hohenlohe. Jej ruiny przez wiele lat dominowały nad Wełnowcem. Centrum biurowe przy alei Korfantego jest ważną częścią w planie rewitalizacji dzielnicy i jednym z symboli przemian Górnego Śląska – z regionu przemysłowego w region, w którym powstają centra wysoko wyspecjalizowanych usług związanych z gospodarką opartą na wiedzy.
 

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Ostrowscy Architekci Biuro Projektowe Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą jest konsorcjum Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo, a inwestorem DL Invest Group.

 

Polecamy:

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.