Biurowiec GreenWings w Warszawie

12.04.2013

Biurowiec klasy A powstaje przy Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Siedmiokondygnacyjny budynek będzie miał powierzchnię najmu 10 810 m². Rozkład pomieszczeń biurowych będzie elastyczny. W całym gmachu znajdą się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Trzy kondygnacje podziemne pomieszczą 270 miejsc parkingowych. GreenWings ma w swoim wnętrzu specjalną powierzchnię – są tam nowoczesne stojaki na rowery, szatnie i prysznice.

 

 

Biurowiec otrzymał trzygwiazdkowy certyfikat BREEAM ze statusem „very good” w pięciogwiazdkowej skali tych certyfikatów. W budynku zastosowano szereg energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Należą do nich m.in. kontrole strefowe oświetlenia, ogrzewania i chłodzenia; dopuszczalny poziom dźwięku w biurach nieprzekraczający 35 dB; atria wewnętrzne i zieleń na zewnątrz; ekologiczne materiały wykończeniowe; wysoka jakość powietrza w budynku (dwustopniowa filtracja, nagrzewanie lub chłodzenie i nawilżanie zimą); optymalny dostęp do światła dziennego; indywidualne sterowanie przez użytkowników energią elektryczną, ogrzewaniem i wodą wraz z monitoringiem tych mediów.

 

 

Budowa GreenWings rozpoczęła się w październiku 2012 r., zaś terminem ukończenia budowy jest maj roku 2014. Inwestor: OKRE Development. Generalny wykonawca: CFE Polska. Architektura: JEMS Architekci.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.