Białe Murowanie wydało publikację o energooszczędności

15.10.2018

Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” wydało publikację „Oszczędność energii i ochrona cieplna. Regulacje prawne, obliczenia i rozwiązania konstrukcyjne na przykładzie ścian z silikatów.”

Autorem jest specjalista w zakresie ochrony cieplnej budynków dr hab. inż. Dariusz Bajno. W jedną całość zebrano wymagania prawne i normowe stawiane nowym inwestycjom, aby były one oszczędne w użytkowaniu i przyjazne środowisku. Powstała z myślą o projektantach, architektach i wykonawcach.

„Badanie świadomości kwestii związanych z energooszczędnością budynków mieszkalnych” wykonane na zlecenie Stowarzyszenia „Białe Murowanie” i przeprowadzone wśród inwestorów indywidualnych potwierdziło rosnące zainteresowanie tematyką energooszczędności. Aż 54% z biorących udział w badaniu przy wyborze materiału do budowy ścian domu brało pod uwagę energooszczędność. Z kolei 44% respondentów postrzega nowe regulacje prawne dotyczące ograniczenia zużycia energii jako potrzebne i stanowiące mobilizację do energooszczędności i w dłuższym okresie mogące przynieść oszczędności dla samego inwestora.

 

 

– Ponieważ ekologiczne budownictwo cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem, powstała publikacja, w której opisano wpływ wykorzystania silikatów w budownictwie energooszczędnym. Zebrane zostały w jedną całość wymagania prawne i normowe stawiane nowym inwestycjom, aby były one oszczędne w użytkowaniu i przyjazne środowisku. Ze względu na szerokie ujęcie tematu publikacja uzyskała status pracy naukowej – powiedział Robert Turski, prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe murowanie”. Jest to druga publikacja stowarzyszenia. Poprzednia to „Izolacyjność od dzięków powietrznych i uderzeniowych. Regulacje prawne, obliczenia i rozwiązania konstrukcyjne na przykładzie ścian z silikatów”.

Publikację w formie elektronicznej można pobrać z: www.bialemurowanie.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.