Archipelag Łeba – nowe apartamenty second home

03.07.2024

Archipelag Łeba to planowany kompleks kameralnych budynków z obiektem basenowym i innymi udogodnieniami. Znajdą się tu apartamenty inwestycyjne.

 

Archipelag Łeba

 

Archipelag Łeba powstanie przy ulicy Turystycznej. To spokojna okolica, sąsiadująca od północy i zachodu z lasami Parku Narodowego, a od wschodu i południa – z rzeką Łebą. Do centrum miasta oraz nadmorskiej plaży można dostać się bardzo szybko – wystarczy kilkuminutowy spacer. Inwestycja jest projektem typu second home.

Planowany zespół 3- i 4-piętrowych budynków będzie charakteryzował się spokojną, nawiązującą do architektury Łeby formą. W centrum kompleksu Archipelag Łeba zaplanowano dwukondygnacyjny obiekt sportowo-rekreacyjny z basenem, zaś w jednym budynku od ul. Turystycznej – lokale usługowe, w tym przystosowane pod gastronomię. W projekcie architektury krajobrazu uwzględniono m.in.: plac publiczny, miejsca spotkań, altany, place zabaw oraz strefy relaksu.

Budynek ma być certyfikowany w systemie BREEAM Communities, który promuje projektowanie zagospodarowania terenu w odniesieniu do kontekstu otoczenia. Przyroda odgrywa kluczową rolę w planowanym projekcie Archipelag Łeba. Budynki, zlokalizowane na terenie ok. 5 ha, będą otulone różnorodną zielenią, wplecioną w częściowo zachowany drzewostan. Deweloper planuje także przesadzenia ok. 20–30 istniejących, zdrowych drzew – głównie dębów.

– Planowane są nasadzenia ponad 200 nowych drzew. Ponadto szacujemy, iż na terenie inwestycji zostanie posadzonych ponad 100 000 różnorodnych roślin: od krzewów, po byliny, trawy ozdobne i rośliny hydrofitowe. Większość z nich to przedstawiciele gatunków rodzimych, uzupełniająco będziemy nasadzać inne rośliny z uwagi na ich zimozielony charakter, odporność na choroby i szkodniki oraz zmienne warunki pogodowe. W projekcie uwzględniono liczne ogrody deszczowe, zaopatrzone w roślinność hydrofitową – mówi Łukasz Śledź, dyrektor Działu Przygotowania i Inwestycji w spółce deweloperskiej ALLCON, która jest inwestorem osiedla.

Wstępne plany inwestora zakładają wieloetapową realizację osiedla. Przewidywany czas budowy całego założenia to kilkanaście lat. ALLCON planuje rozpocząć budowę od realizacji budynku z 34 apartamentami oraz z lokalami usługowymi na parterze i ogólnodostępnym placem. Deweloper zaplanował proces budowy tak, by w czasie szczytu sezonu turystycznego minimalizować uciążliwe dla otoczenia prace. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia APA Wojciechowski Architekci.

 

Źródło: ALLCON

 

Przeczytaj też:

OFF Miasto – nowa przestrzeń w Gdańsku

Osiedle Smolna Sopot nagrodzone

STORIA – nowe osiedle w Gdańsku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in