Aquapark w Lubinie wybuduje ALSTAL Grupa Budowlana

17.10.2023

Obiekt powstanie w ciągu dwóch lat.

 

Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Rekreacji w Lubinie wraz z Gminą Miejską Lubin podpisało umowę z generalnym wykonawcą prac – firmą ALSTAL Grupa Budowlana. Kontrakt na budowę opiewa na kwotę 256,6 mln zł brutto. Obiekt powstanie przy ul. Kolejowej. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane już się rozpoczęły i zrealizowane zostaną w ciągu 24 miesięcy. Wykonawca ma olbrzymie doświadczenie w budowie obiektów basenowych.

 

Bardzo się cieszę, że możemy wybudować aquapark w Lubinie. Mamy bardzo duże doświadczenie w realizacjach tego typu projektów. Nasza kadra rozpoczęła już pierwsze prace. Wierzę, że budowa przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem zostanie oddana do użytku, tak aby wszyscy mieszkańcy Lubina i okolicy mogli korzystać z wielu atrakcji, które znajdą się w tym pięknym obiekcie – powiedział Radosław Bukolt, Dyrektor Oddziału Bydgoszcz firmy ALSTAL.

Firma ALSTAL wybudowała m.in. Termy Maltańskie w Poznaniu, a aktualnie realizuje budowę aquaparku w Szczecinie oraz kompleksu zewnętrznych basenów w niedalekim Bolesławcu.

 

>>> Ciekawy projekt: Fabryka Wody w Szczecinie

>>> Deepspot – najgłębszy basen świata

 

Aquapark w Lubinie

 

Jak będzie wyglądać aquapark w Lubinie?

Główną częścią obiektu będzie strefa relaksu, w której znajdzie się wewnętrzny basen o powierzchni 750 m2. Dostępne będą również baseny solankowe i basen z chłodną wodą. Zaprojektowano również wiele miejsc z atrakcjami dla dzieci, np. plac wodny z brodzikiem i kompleks zjeżdżalni. W strefie rekreacji powstaną dwie wanny jacuzzi (8- i 12-osobowa).

 

Aquapark w Lubinie

 

W strefie odnowy biologicznej SPA & Wellness znajdą się cztery sauny o różnych właściwościach (fińska, parowa, błotna oraz kamienna). Tuż obok zaplanowano grotę lodową, w której użytkownicy będą mogli ochłodzić się po gorącym, saunowym seansie. W strefie odnowy biologicznej przewidziano strefę wypoczynku z łąką solarną, która zapewne będzie cieszyła się popularnością w sezonie jesienno-zimowym. Wewnątrz zaprojektowano też część usługowo-komercyjną, w której znajdą się m.in. punkty gastronomiczne.

 

Na zewnątrz obiektu powstanie basen zewnętrzny oraz staw kąpielowy z drewnianym pomostem. Wykonawca, w ramach kontaktu, zadba o zagospodarowanie terenu wokół obiektu – obszarów zieleni i ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci.

 

Lokalizacja lubińskiego aquaparku nie jest przypadkowa. Obiekt powstanie w sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej oraz dworca kolejowego. To właśnie dobrze dobrana lokalizacja ma przyciągnąć mieszkańców regionu, ale też turystów z całego kraju.

 

Łączna powierzchnia użytkowa lubińskiego aquaparku wyniesie 18 381,32 m2, a kubatura 131 925,31 m3.

 

Materiał promocyjny firmy ALSTAL Grupa Budowlana 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in