Wiecha na Termach Maltańskich

12.10.2010

Prace związane z budową Term Maltańskich, inwestycji długo wyczekiwanej przez poznaniaków, idą zgodnie z planem. 7 października zawieszono wiechę. Już latem przyszłego roku będzie można zażywać na tym obiekcie pierwszych kąpieli wodnych.

Po oddaniu do użytku stadionu miejskiego Termy Maltańskie to największa inwestycja współfinansowana z publicznych pieniędzy.

Goście zaproszeni na zawieszenie wiechy, a zatem na przełomowy moment w historii każdej budowy byli zadziwieni postępem prac. Sam pomysł na stworzenie kompleksu basenów sportowych i rekreacyjnych pojawił się na początku lat 80. ubiegłego stulecia, kiedy to na Jeziorze Maltańskim wybudowano wioślarskie tory wyścigowe. Później był odwiert geologiczny, który pokazał, że w tym miejscu znajdują się złoża wód geotermalnych.

 

 

Poznańskie Termy to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Koszt inwestycji to ok. 300 milionów złotych, z czego 50 mln zł poznański ratusz pozyskał w formie bezzwrotnej dotacji z Ministerstwa Sportu. Generalnym wykonawcą obiektu jest konsorcjum czterech firm, w skład których wchodzą: Alstal Budownictwo Alojzy Szczupak (lider), Holma Sp. z o.o., Tiwwal Sp. z o.o., Budownictwo Drogowe „Altkom” Sp. z o.o.

Kompleks sportowo-rekreacyjny „Term Maltańskie” składać się będzie ze sportowego basenu pływackiego, basenu z wieżą do skoków oraz do pływania synchronicznego o łącznej powierzchni lustra wody 2.166,4 metrów kwadratowych. Na terenie obiektu znajdą się także wewnętrzne i zewnętrzne baseny rekreacyjne oraz solankowe. Goście aquaparku będą mogli skorzystać z jacuzzi, sauny, zjeżdżalni, zespołu fitness czy kręgielni. Cały obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.