Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zjazd Śląskiej OIIB

15.05.2018

Obradujący 21 kwietnia br. w Katowicach XVII Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa podsumował miniony rok pracy i kończącą się IV kadencję oraz wybrał nowe władze na lata 2018-2022.

Przy wysokiej 92-procentowej frekwencji delegaci wybrali Prezydium Zjazdu z przewodniczącym Edmundem Janicem oraz komisje zjazdowe. Uczestniczący w obradach Andrzej Roch Dobrucki, prezes Krajowej Rady PIIB, wręczył wyróżnionym członkom organów statutowych Honorowe Odznaki PIIB. W swoim wystąpieniu akcentował potrzebę świadomości zadań naszego samorządu i społecznych oczekiwań względem niego oraz troski o prestiż zawodu inżyniera, w szczególności w związku z ogłoszeniem bieżącego roku Europejskim Rokiem Inżyniera Budownictwa.

 

Roman Karwowski, przewodniczący Rady ŚlOIIB

 

W części sprawozdawczej przewodniczący organów statutowych przedstawili skrótowo swoje sprawozdania, przedłożone z wyprzedzeniem delegatom do dyskusji podczas spotkań przedzjazdowych. Franciszek Buszka, przewodniczący rady, podkreślił sprawne funkcjonowanie organów i biura ŚlOIIB, realizujących założone cele. Wyraził uznanie dla poświęcenia i ogromu pracy wykonanej przez członków organów od momentu utworzenia przed 16 laty samorządu zawodowego. W minionym roku w 2 sesjach egzaminacyjnych uprawnienia budowlane uzyskało 491 osób, a od początku istnienia ŚlOIIB nadano 6833 uprawnienia. Nowoczesna, własna siedziba jest odpowiednim miejscem na szkolenia i spotkania członków.

Delegaci zatwierdzili uchwałami sprawozdania organów, absolutorium dla Rady ŚlOIIB za 2017 r., budżet i Zasady gospodarki finansowej na 2018 rok oraz Ramowy program działania ŚlOIIB na lata 2018-2022, a także przyjęli uchwałę w sprawie nadania godności Honorowego Przewodniczącego Rady ŚlOIIB Stefanowi Czarnieckiemu.

 

 

Ważną część zjazdu stanowiły wybory przewodniczących i składów osobowych poszczególnych organów oraz delegatów na Krajowe Zjazdy PIIB w V kadencji. Nowy przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski dziękując za wybór zapewnił, że uczyni wszystko, by nie zawieść delegatów, którzy oddali na niego swój głos, a tych, którzy na niego nie głosowali, chce przez swoje działania również do siebie przekonać. Jako przewodniczący rady będzie słuchał każdego, kto ma ciekawe propozycje dla izby i chce pracować na rzecz jej członków - dotyczy to także osób, które nie zostaną wybrane do statutowych organów - a szerokie otwarcie izby na wszystkich członków traktuje jako priorytet działań w nowej kadencji. Wybrano również nowe osoby na przewodniczących pozostałych organów; są to: Franciszek Buszka (OKK), Elżbieta Bryła-Kluczny (OKR), Krzysztof Ciesiński (OSD), Elżbieta Godzieszka (OROZ - koordynator).

Wszystkie wybory oraz sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków, do której wpłynęło 19 wniosków, zatwierdzili delegaci stosownymi uchwałami.

 

Maria Świerczyńska

Zdjęcia: archiwum ŚlOIIB

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+