Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zjazd Mazowieckiej OIIB

14.05.2018

W Domu Technika NOT 21 kwietnia br. odbył się XVII Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Otwarcia dokonał ustępujący po dwóch kadencjach przewodniczący Mieczysław Grodzki, który przywitał wszystkich uczestników zjazdu. Szczególne podziękowania za przybycie skierował do licznych gości. W wystąpieniach przyjaciół samorządu inżynierskiego było wiele słów uznania dla dotychczasowej działalności i szczere życzenia dynamicznej kontynuacji ubogacania samorządności zawodowej. Zjazd otrzymał również liczne adresy, wśród których znalazły się listy od Marszałków Sejmu i Senatu, Ministra Inwestycji i Rozwoju, szefów organizacji pozarządowych oraz przewodniczących okręgowych izb. Porządek obrad był realizowany bardzo sprawnie. Delegaci na tabletach mieli dostęp do szczegółowych materiałów zjazdowych, stąd prezentacja z trybuny zjazdowej mogła być bardzo skrótowa.

 

Ustępujący przewodniczący Rady MOIIB Mieczysław Grodzki i nowy przewodniczący Roman Lulis

 

W tej konwencji przewodniczący wygłosił podstawowe przemówienie podsumowujące 4-letnią kadencję samorządu. Podkreślił te elementy, które stanowią jednoznaczne sukcesy izby. Wśród nich wymienił, obok niezawodnego realizowania zadań statutowych, wysokie zainteresowanie doskonaleniem zawodowym, rozwojem kontaktów z samorządami terytorialnymi i zawodowymi, uczelniami województwa mazowieckiego, stowarzyszeniami naukowo-technicznymi. Podziękował Prezydium Okręgowej Rady oraz poszczególnym organom izby za pełne zaangażowania działanie. Realizacja programu zjazdu pod kierownictwem przewodniczącego Tomasza Piotrowskiego przebiegała płynnie. Wszystkie pozycje porządku, z najważniejszym aktem niemal jednogłośnie przegłosowanego absolutorium udzielonego ustępującym władzom, zostały wyczerpane. Przystąpiono do procedury wyboru członków organów i delegatów na Krajowe Zjazdy. Przewodniczącym Okręgowej Rady został wybrany Roman Lulis.

 

 

Już przebieg akcji wyborczej zakończonej na Mazowszu w grudniu ubiegłego roku zapowiadał, że z pewnością nastąpią zmiany w kierunku znaczącego odmłodzenia kierownictw organów izby. Wśród delegatów znalazły się aż 44 osoby (33%) po raz pierwszy wybrane do najważniejszego w okręgu zjazdowego forum, głównie z młodego grona członków. W wyborach do poszczególnych organów wyłoniono 33 młode i nowe w tej działalności osoby. W organach, w których dotychczasowi przewodniczący opuścili stanowiska po dwóch kadencjach, wybrano nowych. Przewodniczącym OKR został Leonard Szczygielski, a koordynatorem OROZ - Ryszard Rak. Na przewodniczącego OKK powtórnie wybrano prof. Eugeniusza Kodę, a na przewodniczącego OSD - Radosława Sekundę.

 

Mieczysław Grodzki

zastępca przewodniczącego Okręgowej Rady

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+