Kłopotowskiego No11 – nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

10.05.2022

Kłopotowskiego No11 to inwestycja mieszkaniowa, która powstała na warszawskiej Pradze Północ na kanwie historycznych budynków z początku XX w.

 

 

W ramach inwestycji Kłopotowskiego No11 jej deweloper – Marvipol Development sprzedał  67 mieszkań. Zrewitalizowana kameralna inwestycja pasuje do unikatowej, współczesnej praskiej zabudowy, nawiązującej do historycznego charakteru dzielnicy Warszawy.

– Kompleks został zaprojektowany w oparciu o ideę placemakingu, która zakłada rewitalizację historycznych przestrzeni i tchnięcie w nich nowego życia, wzbogacenie ich w atrakcyjne udogodnienia, które przysłużą się okolicznej społeczności – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development.

 

Kłopotowskiego No11

 

Kompleks obejmuje dwa historyczne budynki oraz ich dziedzińce, a także nowy obiekt. Została zrewitalizowana i rozbudowana zabytkowa kamienica, zaś całość prac była prowadzona pod okiem konserwatora zabytków. Inwestycja powstała na bazie dwóch wczesnomodernistycznych budynków o charakterze przemysłowym z lat 1900–1910. Pierwotnie znajdowały się tu Fabryka Maszyn i Kamieni Młyńskich Oskara Hartwiga i Gustawa Łęgiewskiego. Projekt zakładał wprowadzenie detali, które podkreślą historyczny charakter obiektów: dużych okien z eleganckimi, wzorowanymi na styl postmodernistycznej architektury witrynami, oryginalnych, drewnianych schodów na klatkach schodowych. Inwestycja jest dopasowana do krajobrazu współczesnej Pragi, która w ostatnich latach przeszła znaczącą metamorfozę, łącząc historię ze współczesnością.

 

 

W kompleksie Kłopotowskiego No11 powstało łącznie 67 funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 25 do 93 m². Lokale zostały wyposażone w balkony oraz tarasy. Do udogodnień inwestycji zalicza się m.in. parking w garażu podziemnym wraz z miejscem do ładowania aut elektrycznych, miejsca postojowe dla rowerów, wózkarnia oraz rowerownia. Cały kompleks jest objęty monitoringiem oraz nadzorem pracowników ochrony, zaś przy wejściu do budynków obowiązuje  tzw. kontrola dostępu.

W kompleksie powstała także część usługowa, a w niej m.in. restauracja i 8 lokali zaprojektowanych z myślą o nieszablonowych usługodawcach spoza głównego nurtu. Pomiędzy budynkami udostępniono mieszkańcom dwa zielone dziedzińce z elementami małej architektury.

Kłopotowskiego No11 położony jest w bardzo dobrze skomunikowanej części Warszawy.

Generalnym wykonawcą inwestycji był TECHBAU Budownictwo. Za projekt odpowiada Pracownia architektoniczno-konserwatorska PROART.

 

Czytaj także: Krakowska Vita w Warszawie w I etapie

In Place – nowe osiedle w Warszawie

Osiedle Alinea w Warszawie gotowe

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.