Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ukończono obwodnicę Miękowa

19.12.2011

Na pół roku przed kontraktowym terminem zakończenia robót można już korzystać z obu jezdni obwodnicy. Na trasie zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.

Od lipca tego roku funkcjonowała jedna jezdnia obwodnicy na zasadach tymczasowej organizacji ruchu z ograniczeniami prędkości do 50 i 70 km/h oraz zakazem wyprzedzania.

Obwodnica Miękowa powstała na drodze krajowej nr 3, głównej trasie prowadzącej nad Morze. Przed samą miejscowością droga zwężała się z dwóch do jednej jezdni. Co w połączeniu z ograniczeniem prędkości do 50 km/h powodowało powstawanie długich korków.

Obwodnica Miękowa jest dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę i łącznej długości 4,8 km. Obwodnica omija Miękowo od zachodu wyprowadzając ruch tranzytowy z miejscowości. Na obwodnicy powstał węzeł Miękowo łączący obwodnicę z drogą powiatową w kierunku Stepnicy. Ulica Wolińska z Goleniowa dawniej krzyżująca się z krajową trójką została przełożona obok drogi krajowej i biegnie prosto do Miękowa.

Budowa obwodnicy Miękowa w ciągu drogi krajowej nr 3 rozpoczęła się w grudniu 2009 r. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 65 000 000,00 zł. Wartość dofinansowania ze środków UE wynosi 50 196 161,00 zł.

 

długość inwestycji:  4,8 km

klasa drogi: S

prędkość projektowa drogi: 100 km/h

szerokość jezdni: 2 x (2 x 3,5m)

szerokość pasów awaryjnych: 2 x 2,50 m

szerokość pasu rozdziału: 4,0 m

węzły drogowe: 1

wiadukty:  2

przepusty: 3

przejazd gospodarczy: 1

 

Źródło: GDDKiA

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube