Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Stadion przy Łazienkowskiej

04.12.2007

Chęć wybudowanie stadionu Legii przejawia osiem międzynarodowych konsorcjów (polskich i zagranicznych przedsiębiorstw) oraz firma z Grecji, które zgłosiły się do przetargu.

Komisja przetargowa po zapoznaniu się z kwalifikacjami oferentów, do drugiego etapu dopuści tych, którzy mogą pochwalić się odpowiednim doświadczeniem (mają na koncie przynajmniej jedną realizacją stadionu o pojemności powyżej 30 tys. widzów) i zapleczem finansowym. Do firm spełniających wymagania, w grudniu zostanie wystosowane zaproszenie do złożenia oferty zawierającej cenę - ratusz liczy, że inwestycja nie przekroczy kwoty 365 mln zł. Już w styczniu powinniśmy poznać wykonawcę obiektu, który zaprojektowany został przez JSK Architekci. Budowa stadionu powinna ruszyć wiosną przyszłego roku, a latem 2010 roku obiekt przy Łazienkowskiej, który pomieści 31,4 tys. widzów, ma być gotowy.

Źródło (tekst): Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube