Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Powstanie obwodnica Bełchatowa

07.01.2015

Budimex podpisał z łódzkim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na  budowę obwodnicy Bełchatowa w ciągu drogi krajowej nr 8.

Umowa ma wartość 118,4 mln zł netto. Nowa trasa będzie miała około 11 km długości (klasę GP – główną ruchu przyspieszonego) i zostanie wybudowana w systemie 2+1 dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym, naprzemiennie. Zakres prac obejmuje również:

- budowę czterech węzłów drogowych,

- przebudowę oraz rozbudowę odcinków dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich,

- budowę oraz przebudowę dróg dojazdowych i wewnętrznych, ciągów pieszych, przepustów drogowych i odwodnienia,

- budowę trzech wiaduktów nad obwodnicą i sześciu w ciągu obwodnicy (w tym jednego przejścia dla zwierząt),

- budowę mostu w ciągu obwodnicy nad rzeką, drogą gminną i drogami wewnętrznymi,

- montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska, oświetlenia oraz przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej.

Obwodnica odciąży centrum miasta od ruchu tranzytowego oraz usprawni przejazd na trasie Wrocław – Warszawa drogą krajową nr 8.

Na realizację inwestycji Budimex ma 19 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube