Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Budowa obwodnicy Strzyżowa

16.05.2018

14 maja odbyła się uroczysta inauguracja budowy obwodnicy Strzyżowa.

Obwodnica będzie biegła nowym śladem po południowej stronie Strzyżowa i łączyć się będzie z drogą wojewódzką nr 988 Babica–Strzyżów–Warzyce. Wykonawcą jest konsorcjum Mostostalu Warszawa i Mostostalu Kielce.

Powstanie ponad 6 km drogi jednojezdniowej, z dwoma pasami ruchu po 3,5 m szerokości każdy. Przewidziano budowę zarówno jednopoziomowych (typu rondo), jak i dwupoziomowych (m.in. w formie wiaduktów) skrzyżowań z drogami lokalnymi oraz linią kolejową. W sumie ma powstać ok. 25 obiektów inżynierskich, w tym: 5 mostów nad rzeką Wisłok, Stopnica oraz potokiem Różanka.

Projekt budowy obwodnicy realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020. Wartość inwestycji to 106 mln zł, z czego ponad 90 mln zł to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zakończenie budowy zaplanowano na IV kwartał 2019 r.

 

© travelwitness - Fotolia.com

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+