Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

A1 Stryków-Pyrzowice, A2 Stryków-Konotopa: przetargi na finiszu

02.06.2008

Dwie oferty w przetargu na wybór konsorcjum, z którym zostanie zawarta umowa o budowę i eksploatację autostrady A1, na odcinku Stryków I – Pyrzowice (180 km) zostały złożone w piątek, 30 maja 2008 r., w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do postępowania przystąpiły:
• Autostrada Południe S.A. w skład której wchodzą:
    Cintra Conessiones
    Budimex S.A.
    Ferrovial – Agroman

• Autostrada Centralna S.A. w skład której wchodzą:
    Strabag AG
    A-Way
    Hochtief PPP Solutions
    Mota – Engil SGPS S.A.
    Egis Projects S.A.

Zgodnie z procedurą przetargową w ciągu kilku tygodni zakończona zostanie ocena ofert, a następnie rozpoczną się negocjacje z tymi firmami, których oferty będą spełniały postawione wymagania formalne.
GDDKiA planuje, że podpisanie umowy na ten odcinek A1 nastąpi na przełomie III i IV kwartału 2008 roku. Budowa zakończy się w 2011 roku.
Jednocześnie GDDKiA informuje, że w równoległym przetargu PPP dla autostrady A2 Stryków – Konotopa (94 km) oferty złożyły dwa konsorcja:

• Autostrada Południe S.A. w skład której wchodzą:
    Cintra Conessiones
    Budimex S.A.
    Ferrovial – Agroman

•  Konsorcjum – Autostrada Mazowsze S.A.
    Autostrade S.p.A.
    Stalexport Autostrada Dolnośląska S.A.
    Stalexport S.A.

W przypadku autostrady A2, oferty zostały złożone 31 marca i zakończyła się już ich ocena. Zgodnie z procedurą przetargową w najbliższym czasie rozpoczną się negocjacje z oboma firmami. GDDKiA przewiduje, że umowa na ten odcinek A2 zostanie podpisane jeszcze latem 2008 roku. Budowa zakończy się w 2011 roku.

Źródło: GDDKiA

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube