Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowy prezes Grupy P.A. Nova

31.10.2017

Były wiceprezes Tesco Polska, odpowiedzialny m.in. za ekspansję, inwestycje i zarządzanie nieruchomościami grupy w Europie Środkowo-Wschodniej, został nowym prezesem giełdowej spółki P.A. Nova. Ewa Bobkowska, pełniąca tę funkcję od początku istnienia spółki, pozostanie w zarządzie.

– Rok 2017 to dla naszej spółki dwa jubileusze: 30 lat działalności, a także 10 lat obecności na GPW w Warszawie. Przez wszystkie te lata bardzo konsekwentnie i skutecznie budowaliśmy wartość Grupy P.A. Nova, szczególnie po pozyskaniu znacznych środków z emisji, które w całości zostały w całości przeznaczone na rozwój działalności deweloperskiej. Nasze plany na następne lata zakładają dalszy rozwój w Polsce oraz za granicą. Aby tego dokonać, poszukiwałam menedżera, który wzmocniłby pozycję firmy. Pana Piotra Korka znam od 11 lat, byliśmy partnerami biznesowymi, zrealizowaliśmy wspólnie wiele projektów i jestem przekonana, że nasza wspólna praca przyczyni się do dalszego, dynamicznego rozwoju spółki – wyjaśnia Ewa Bobkowska.

Głównym zadaniem nowego Prezesa Grupy P.A. Nova będzie opracowanie oraz wdrożenie nowej strategii, ukierunkowanej na wzmocnienie pozycji Grupy P.A. Nova na rynkach zagranicznych.

 

Fot. Joanna Nowicka

 

Piotr Korek w latach 1993–2002 był członkiem zarządu Grupy HIT Hipermarket, gdzie odpowiadał za ekspansję, inwestycje i zarządzanie nieruchomościami. W 2002 r., po przejęciu HIT Hipermarketu przez Tesco, Piotr Korek piastował stanowiska m.in. dyrektora nieruchomości i inwestycji oraz wiceprezesa zarządu. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, a także licznych szkoleń, m.in. w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, z zakresu zarządzania, przywództwa oraz prowadzenia inwestycji.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+