Zintegrowany bęben kablowy QADDY

14.06.2018

Nowe rozwiązanie QADDY® łączy w sobie bęben kablowy, stojak ułatwiający odwijanie przewodu i wózek, dzięki czemu sprzyja większej mobilności instalatora na placu budowy, a przy tym dba o jego zdrowie.

Z myślą o potrzebach instalatorów firma NKT wprowadza nowe rozwiązanie logistyczne QADDY®, które pozwala na wygodniejsze i nawet trzy razy szybsze transportowanie kabli. Tym samym eliminuje ono uciążliwy etap przenoszenia nieporęcznych bębnów, co znacząco wpływa na racjonalizację prac instalacyjnych. Potwierdziły to badania chronometryczne wykonane przez organizację branżową EVU, prowadzącą działania edukacyjne i szkoleniowe w branży elektrycznej oraz hydraulicznej dla duńskiego stowarzyszenia TEKNIQ, które skupia specjalistów i wykonawców z wielu dziedzin budowlanych.

 

 

Zintegrowany bęben kablowy QADDY® łączy w sobie trzy funkcje: przechowywania, rozwijania i transportu kabli do i w miejscu budowy. Produkt ma formę wózka, która umożliwia jego swobodne przewożenie i łatwe manewrowanie między ewentualnymi przeszkodami. Dzięki temu instalatorzy nie muszą już podnosić ciężkich i nieporęcznych bębnów drewnianych. W ten sposób nowe rozwiązanie przyczynia się do zachowania optymalnych warunków BHP. QADDY® może być bezpiecznie obsługiwany przez jednego instalatora, w odróżnieniu od tradycyjnych drewnianych bębnów. Można go bardzo prosto zmienić w wózek do transportu kabli z palety do budynku – wystarczy pociągnąć rączkę, obrócić ją pod kątem 90º i skierować wózek w kierunku jazdy. W miejscu instalacji należy ustawić bęben w pionowej pozycji i już można rozwijać kable. Podczas badań przeprowadzonych w warunkach placu budowy wykazano, że produkt pozwala na trzy razy szybszy transport kabli z samochodu na miejsce pracy w budynku w porównaniu do drewnianego bębna kablowego. Podczas symulacji instalator musiał pokonać 71 m, przebywając tę samą drogę sześć razy. Finalny czas transportu w przypadku zastosowania tego bębna był aż o 60% krótszy.

 

 

Pomimo swojej kompaktowej budowy rozwiązanie QADDY® jest odporne na zwiększone obciążenia eksploatacyjne. Za jego pomocą można transportować bębny aż do 100 kg. Starannie przemyślana konstrukcja zapewnia stabilność podczas rozwijania aż do ostatniego metra kabla. Jedna osoba może z łatwością wyciągać nawet kilka przewodów jednocześnie. Po skończeniu etapu montażu kabla, jego końcówkę umieszcza się w przewidzianym do tego celu gnieździe. Następnie można swobodnie przemieścić się w kolejne miejsce, ustawić bęben w zasięgu ręki, wyjąć końcówkę i kontynuować instalację. Chronometria wykonana wewnątrz budynku wykazała, że oszczędność czasu poświęconego na trzy przejazdy tam i z powrotem z jednego pomieszczenia do drugiego wynosi 45% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. W sumie transport przewodów trwał dwa razy krócej. Po zakończeniu pracy QADDY® można ustawić z powrotem na palecie w pozycji pionowej i złożyć rączkę. Rozwiązanie kryje w sobie jeszcze jedną użyteczną funkcję – pozostawione na placu budowy chroni kable przed ewentualną kradzieżą.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.