Zawisła wiecha na wieżowcu Cosmopolitan w Warszawie

25.01.2013

HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie zakończył realizację stanu surowego 44-piętrowego budynku.

Uroczystość zawieszenia wiechy zakończyła 23 stycznia realizację stanu surowego 160-metrowej wieży w 20 miesięcy po rozpoczęciu budowy. Tacit Development Polska Sp. z o.o. jest inwestorem obiektu, który powstał w centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Grzybowskiego. Projekt obejmuje realizację 44-piętrowej  wieży mieszkalnej z 252 wykończonymi mieszkaniami oraz pięciokondygnacyjnego budynku biurowo-usługowego.

 

 

Wieża jest usytuowana na czterokondygnacyjnym podium, przeznaczonym na powierzchnie handlowo-usługowe i biurowe. W części podziemnej przewidziano parking z 299 miejscami postojowymi. Wybudowany obok budynek biurowo-usługowy zajmą kawiarnie, galerie oraz biura. Będzie on połączony z podium wieży szklanym dachem. W wieży znajdzie się pięć wind: dwie ekspresowe będą obsługiwać piętra od 32 do 43, dwie kolejne pozostałe kondygnacje, piąta będzie windą techniczną. Mieszkańcy wieżowca przy ul. Twardej 2/4będą mogli skorzystać z fitness oraz business klubów usytuowanych na poziomie 4. Z tej kondygnacji będzie można przejść na taras z widokiem na plac Grzybowski, ul. Emilii Plater i cztery strony świata. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi ponad 53 000 m². Architekturę budynku wyróżnia prosta forma ostrej, zwartej pryzmy. Całkowicie przeszklona fasada o zróżnicowanej fakturze zapewnia niezwykły widok patrzącym z zewnątrz oraz maksymalne doświetlenie wnętrz. Dodatkowym atrybutem budynku, poza jego wysokim standardem wykończenia, jest prestiżowa lokalizacja, która zapewnia widok z okien na ul. Królewską, Ogród Saski i Stare Miasto. Zakończenie robót zaplanowano na połowę 2013 r., a oddanie gotowych mieszkań pod klucz na pierwszy kwartał 2014 r.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.