Wrocławski Riverview

21.02.2008

Firma AKME zakończyła prace pod budowę 25-metrowego apartamentowca Riverview przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu. 

Roboty obejmowały teren ok. 4,3 tysięcy metrów kwadratowych. Specjaliści z AKME prowadzili prace ziemne i rozbiórkowe oraz badania archeologiczno – architektoniczne. Poza tym firma wykonała przełożenie podziemnej instalacji oraz zabezpieczyła ściany wykopu ściankami szczelnymi typu Larsen. – To  metoda polegająca na umieszczeniu w ziemi stalowych profili za pomocą specjalistycznego sprzętu. Najczęściej wykorzystuje się ją  do zabezpieczania wykopów archeologicznych i budowlanych, gdy poziom wody gruntowej jest wyższy niż poziom docelowego dna wykopu – wyjaśnia Andrzej Poddębniak z firmy AKME. –  W czasie robót przy ulicy Sikorskiego zastosowaliśmy metodę mieszaną –  część profili była wciskana przy pomocy prasy hydraulicznej, a do części zastosowano wibrator nierezonansowy – dodaje.
W czasie prac archeolodzy natknęli się na ślady osadnictwa z XIII i XIV wieku. – Odkopane przez nas fragmenty naczyń pochodzą z okresu wczesnego średniowiecza. Prawdopodobnie ten teren zamieszkany był przez osadę służebną, która leżała poza granicami miasta, ale ponieważ ziemia była często zalewana przez wodę, nie natknęliśmy się na budynki użyteczności publicznej – mówi Andrzej Wiśniewski, archeolog z firmy AKME. Jednak na obszarze, gdzie prowadzone były badania archeologiczne, udało się znaleźć pozostałości po placach i budynkach fabryczno – magazynowych oraz przeładowani towarów z XIX i początków XX wieku.
Inwestorem Riverview jest irlandzka firma Pathway Plaza. W skład budowanego kompleksu wejdzie budynek mieszkalno – usługowy oraz nadrzeczna promenada połączona z deptakiem, otoczonym kawiarenkami, restauracjami i sklepami. Autorem projektu jest Pracownia Architektoniczna Maćków z Wrocławia. – Inwestycja powstanie w dawnej portowej dzielnicy Wrocławia. Dzięki niej Przedmieście Mikołajskie odzyska swój dawny blask. Jako wrocławskiej firmie zależy nam szczególnie na rozwoju i wyglądzie miasta – mówi Zdzisław Wiśniewski, właściciel firmy AKME.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.