Wieżowce The Warsaw HUB: zawisła kolejna wiecha

24.05.2019

Ukończono prace konstrukcyjne nad drugim budynkiem kompleksu wieżowców The Warsaw HUB, który powstaje w centrum biznesowym przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie.

 

 

Na warszawskiej Woli realizowane są równolegle trzy wieżowce The Warsaw HUB: 86-metrowy hotel oraz dwa 130-metrowe biurowce, które będzie łączyła pięciokondygnacyjna podstawa i sześciopoziomowy parking podziemny.

W maju generalny wykonawca i deweloper projektu, firma Ghelamco Poland, zakończył budowę żelbetowej konstrukcji pierwszego z dwóch biurowych wieżowców, który osiągnął docelową wysokość 130 m.

Na trzecim wieżowcu wiecha zawiśnie w lipcu. Równocześnie na wszystkich trzech obiektach montowana jest szklana elewacja, a w budynku hotelowym trwają prace wykończeniowe we wnętrzach. Ukończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2020 r.

Wieżowce The Warsaw HUB będą mieć łącznie 113 tys. m² wielofunkcyjnej powierzchni. Znajdą się tu biura, przestrzenie coworkingowe, konferencyjne i handlowo-usługowe, a w najniższym wieżowcu – hotele, w których będzie ponad 430 pokoi i apartamentów. Powstanie także parking na 420 rowerów, wyposażony w oddzielne rampy wjazdowe oraz szatnie z natryskami.

W wieżowcach The Warsaw HUB wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, m.in. łatwe wejście do budynku umożliwią aplikacje na smartfony, na parking wpuszczać będzie system rozpoznający tablice rejestracyjne. Pojawią się też stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Kompleks zasilą trzy niezależne źródła energii, a najemcy będą mogli zainstalować w nim również swoje własne generatory.

 

 

Czytaj też: Powstaje The Warsaw HUB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in