W Krakowie powstaje osiedle Mieszkaj w Mieście

13.10.2016

Oddział Południowy Mostostalu Warszawa podpisał umowę na realizację etapu 2.1. osiedla mieszkaniowego Mieszkaj w Mieście na w krakowskich Bronowicach.

Przedmiotem umowy jest realizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego KBR_CE1 w Krakowie przy ul. Katowickiej wraz z garażem podziemnym, usługami na parterze oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. W budynku znajdzie się 176 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 29 do 110 m2.

Nowy budynek zaprojektowany został w kształcie litery C, tworząc wewnętrzny dziedziniec z terenami zielonymi przeznaczonymi do wypoczynku mieszkańców, z placem zabaw i ogródkami lokatorskimi należącymi do mieszkań znajdujących się na parterze. W północnej części obiektu będą usytuowane lokale usługowe połączone bezpośrednio z deptakiem rekreacyjnym. Wszystkie wejścia zostaną zlokalizowane od strony wewnętrznego dziedzińca.

 

 

Inwestorem jest Henniger Investment SA. Kierownikiem kontraktu będzie Maciej Popiołek, a kierownikiem budowy – Jan Boczar. Za projekt jest odpowiedzialne studio architektoniczne Medusa Group. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 34 251 537,02 zł netto. Zakończenie budowy przewidziane jest na II kwartał 2018 r.

Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM) według założeń ma być samowystarczalną dzielnicą mieszkaniową o różnorodnej zabudowie i bogatej strukturze usług towarzyszących. Docelowo powstanie tu 2200 mieszkań.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.