Umowa na budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa podpisana

08.03.2016

W szczecińskim oddziale GDDKiA zawarto kontrakt na budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód.

Inwestycję będzie realizowało konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure S.A. i POLBUD-POMORZE Sp. z o.o., wartość podpisanej umowy wynosi 645,6 mln zł. Obwodnica będzie miała długość 20,1 km, jej realizacja powinna się zakończyć w lipcu 2018 r. Jest to pierwszy odcinek drogi S6 w województwie zachodniopomorskim, na którym rozpoczną się prace budowlane. W realizacji w formule „projektuj i buduj” jest również 6 odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina, o łącznej długości niemal 120 km. Tam roboty budowlane rozpoczną się w II kwartale przyszłego roku.

 

 

Obwodnica Koszalina i Sianowa wyprowadzi z Koszalina – drugiego pod względem liczby ludności miasta w województwie zachodniopomorskim – ruch tranzytowy w ciągu drogi krajowej nr 6. Obwodnica będzie miała parametry dwujezdniowej drogi ekspresowej z rezerwą pod trzeci pas ruchu w pasie rozdziału. W ramach inwestycji powstanie 5 węzłów drogowych, wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt. Czas realizacji inwestycji to 22 miesiące od daty podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).

Obwodnica jest kontynuacją odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina, dla których w ubiegłym roku podpisano już umowy na realizację w formule „projektuj i buduj”. Odcinki te będą gotowe w 2019 r. Łącznie razem z obwodnicą Koszalina i Sianowa w realizacji znajdują się odcinki S6 o długości 140 km, natomiast łączna wartość podpisanych umów wynosi ponad 2,8 miliarda zł. W trakcie procedury przetargowej jest droga S6 Koszalin – Słupsk o długości 46,2 km. Ten ostatni fragment drogi S6 w województwie zachodniopomorskim powinien być gotowy w 2020 r.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.