thinkproject zwiększył przychody o 25 procent

18.02.2020

thinkproject – dostawca SaaS dla branży budowlanej i inżynieryjnej, zwiększył swoje przychody o ponad 25% w 2019 roku. Dzięki wzrostowi na rynku oprogramowania dla budownictwa, udanym przejęciom firm i ciągłym inwestycjom w rozwój pracowników i produktów, thinkproject wchodzi w 2020 r. z nowymi klientami i partnerami handlowymi.

 

thinkproject, z siedzibą w Monachium, w lutym 2019 roku przejął firmę ceapoint aec technologies GmbH z Essen i dzięki jej rozwiązaniom – DESITE BIM wzmocnił swoje możliwości w zakresie BIM. Następne przejęcie miało miejsce w październiku 2019 roku, kiedy thinkproject nabył firmę z Wuppertal – Conclude GmbH, specjalizującą się w rozwiązaniach CDE. Przejęcie firmy Conclude GmbH dodatkowo wzmocniło bazę klientów thinkproject w regionie DACH i rozszerza portfolio produktów grupy o rozwiązanie do zarządzania kosztami. W 2019 roku thinkproject pozyskał również duży projekt infrastrukturalny w regionie Azji i Pacyfiku wspierając klientów przy wdrażaniu standardów kontraktowych NEC. Ponadto thinkproject zawarł największą w historii firmy umowę „enterprise”.

 

Fot. stock.adobe / alphaspirit

Na początku 2020 roku thinkproject pozyskał już dwóch dużych nowych klientów i intensywnie inwestuje w rozwój partnerstwa w zakresie dystrybucji produktów w Europie. Pierwsze partnerstwo zostało ogłoszone w styczniu 2020 roku. Partnerem thinkproject został ekspert w zakresie BIM, firma Mensch & Maschine. Mensch & Maschine jest niewyłącznym, głównym ogólnoeuropejskim resellerem produktów DESITE BIM.

Po ogromnym wzroście, jaki odnotowaliśmy w 2019 roku, chcemy wciąż zwiększać udział w rynku przy dalszej poprawie marż. Rozszerzamy nasz zasięg geograficzny, aby zapewnić lepsze wsparcie naszym klientom. Będzie to także ekscytujący rok, jeśli chodzi o stronę produktową thinkproject, ponieważ w dalszym ciągu będziemy inwestować w integrację naszych produktów i innowacje. W tym roku planujemy wprowadzić na rynek nasz wielojęzyczny produkt CEMAR, który będzie wspierać szersze zarządzanie kontraktami NEC w Europie i poza nią – Ralf Grüßhaber, CFO w thinkproject

Będziemy dalej zwiększać nasze wysiłki w zakresie sprzedaży krzyżowej, aby odpowiedzieć na zwiększone zapotrzebowanie ze strony naszych klientów na rozwiązania “construction intelligence”. W tym celu dysponujemy szerokim asortymentem produktów: CDE, BIM, zarządzanie kontraktami, zarządzanie kosztami, usługi zarządzania projektem i rozwiązania mobilne. W 2020 roku będziemy nadal rozszerzać naszą współpracę z dystrybutorami rozwiązań thinkproject – Gareth Burton, CEO w thinkproject.

Zobacz też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.