Targi Warsaw Build już niebawem

05.09.2014

Międzynarodowe Tragi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014 odbędą się 18-20 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Do udziału zaproszeni są wszyscy specjaliści z branży budownictwa, architektury i wystroju wnętrz.

 

Beton towarowy w budownictwie

Wysoka wytrzymałość, elastyczność, korzystna cena – to te czynniki często decydują o popularności betonu towarowego. Jest on jednym z najczęściej wybieranych materiałów budowlanych. Co więcej, ze względu na uniwersalność i plastyczność, możliwości jego wykorzystania ograniczone są jedynie przez wyobraźnię projektanta.

O znaczeniu betonu towarowego w budownictwie rozmawiać będą specjaliści podczas panelu dyskusyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Debata odbędzie się pierwszego dnia targów – 18 września.

 

Szerokie zastosowanie szyb zespolonych

Trudno sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez szyb zespolonych. Między innymi to dzięki nim zapewniony jest komfort termiczny i akustyczny pomieszczeń, w których przebywamy. Zapewnienie podstawowych parametrów powinno być potwierdzone badaniami, zgodnie z metodyką opisaną w przedmiotowych normach. Istotną sprawą jest jakość wykonania szyb zespolonych, wpływająca zarówno na walory estetyczne, jak i użytkowe obiektu budowlanego.

Podczas prelekcji przedstawiciele Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych zaprezentują podstawowe właściwości szyb zespolonych, metodykę badania oraz wymagania dotyczące ich jakości. Uczestnicy forum targowego poznają również najczęściej występujące wady w szybach zespolonych.

 

Pomyśl o akustyce – fachowcy dla fachowców

Na komfort użytkowania budynku w znacznym stopniu ma wpływ dobra akustyka – niezależnie od tego, czy mówimy o biurze, czy o budynku mieszkalnym. Warto zatem  pomyśleć o komforcie akustycznym już na etapie wyboru materiałów budowlanych. O tym, jaki związek istnieje między materiałami zastosowanymi do wzniesienia budynku a uzyskaną w nim akustyką, specjaliści Stowarzyszenia „Białe Murowanie” opowiedzą drugiego dnia targów, czyli 19. września – do wysłuchania prelekcji zaproszeni są wszyscy profesjonaliści z branży budownictwa.

 

 

Setki branżowców w jednym miejscu

Ogólnopolski Piknik Montażystów co roku gromadzi setki profesjonalistów zajmujących się sprzedażą i montażem wyrobów stolarki budowlanej, takich jak okna, drzwi, rolety, bramy czy fasady. Uczestnicy mają również możliwość wzięcia udziału w pokazach montażu, wykładach i konsultacjach specjalistów ze Zrzeszenia Montażystów Stolarki, a także do spotkania z „kolegami po fachu” i przeanalizowania bieżących problemów branżowych.

 

Wrześniowe targi to okazja do spotkania z wieloma branżowcami, a także do poszerzenia specjalistycznej wiedzy istotnej w codziennej pracy każdego profesjonalisty. Bogaty program Warsaw Build przewiduje m.in. konferencje dotyczące budownictwa energooszczędnego w Polsce i szans dla polskiego sektora budowlanego na Wschodzie, a także prelekcje poruszające tematykę konkurencji na rynku międzynarodowym, atrakcyjności rynków zachodnich dla Polski, czy możliwości inwestycyjnych na Mazowszu.

Poza tematami budowlanymi i ekonomicznymi, podczas targów poruszone zostaną również kwestie architektury, urbanistyki i aranżacji wnętrz.

Na targi oraz wydarzenia towarzyszące wstęp wolny. Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja: http://warsawbuild.pl/rejestracja-on-line/

Więcej o tragach: http://warsawbuild.pl/
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in