Targi Glass, czyli szklana rzeczywistość

26.06.2019

Targi Glass to ekspozycje maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła, prezentacje przykładów zastosowania szkła w budownictwie i architekturze oraz pokaz wyrobów ze szkła stosowanych we wnętrzach. Tragi mają  kreować w Polsce modę na szkło jako materiał estetyczny i ekologiczny, o bardzo wielu zastosowaniach.

 

Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających. Glass to jedyne w Polsce targi szklanego biznesu. W 2019 roku odbędą się w dniach 20-23 listopada, tradycyjnie w Poznaniu.

Wzrasta zużycie szkła w Polsce

Powodem dynamicznego wzrostu zużycia szkła jest głównie rosnący popyt krajowy, przede wszystkim ze strony budownictwa (we wnętrzach szklane ścianki, balustrady, osłony, schody i podłogi szklane oraz zewnętrzne przeszklenia – elewacje, dachy, świetliki, ogrody zimowe). Niestety szkła w Polsce wciąż jest za mało. Stąd tak intensywny import tego surowca.

 

Czytaj: Szklane budownictwo przyjazne ptakom

 

Targi Glass coraz bardziej popularne

Wzrost zapotrzebowania na szkło to również większa popularność targów Glass. Według organizatorów wydarzenie cieszy się coraz większym zaufaniem zarówno zwiedzających jak i wystawców. Powierzchnia ekspozycji czwartej edycji targów w 2018 roku była o ponad 20 procent większa od poprzedniej. Wśród wystawców znalazły się firmy z kilkunastu krajów m.in. z Korei Południowej, Holandii, Austrii, Niemiec, Włoch, Izraela, Hiszpanii, Finlandii. Odnotowano też rekordową frekwencję zwiedzających targi profesjonalistów.

 

 

Targi Glass – urządzenia i nowoczesne rozwiązania

Targi Glass to miejsce, gdzie szczególnie widoczny jest trend automatyzacji wszelkich procesów w przemyśle szklarskim. Tu można dotknąć, zobaczyć i ocenić funkcjonalność urządzeń. Misją organizatorów i wystawców jest też edukacja na temat nowoczesnych rozwiązań w branży szklarskiej, ponieważ zdarza się, że nawet osoby z branży nie wiedzą, że mogą w swoich firmach wykorzystać niektóre innowacyjne maszyny. Wystawcy starają się zachęcać do automatyzacji procesów nie tylko w produkcji, ale też w budownictwie.

Artystyczne wyroby ze szkła, czyli inna strona Targów Glass

W specjalnie wydzielonej strefie będzie można podziwiać profesjonalistów, prezentujących różne techniki zdobienia szkła takie jak fusing, piaskowanie czy malowanie natryskowe. Przewidziano też pokazy powstawania witraży.

Kto powinien odwiedzić Targi Glass?

Producenci wyrobów ze szkła, przedstawiciele zakładów szklarskich, hut szkła i zakładów produkujących szkło płaskie, producenci opakowań, zarządcy i administratorzy obiektów oraz zakłady związane z recyklingiem i przetwarzaniem tłuczki szklanej. Oferta Glass może być też ciekawa dla projektantów, architektów i konserwatorów zabytków.

 

Więcej na: www.targiglass.pl

 

Czytaj też: Parametry szkła a estetyka

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.