Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI

17.11.2011

Zimą właściciele i administratorzy domów, zobligowani są przez prawo do regularnego odśnieżania chodników, terenu znajdującego się wzdłuż posesji oraz usuwania zalegających połaci śniegu z dachu.

Należy pamiętać, że konsekwencje prawne wypadku, do którego doszło na śliskim chodniku, czy przez spadające nawisy śnieżne, ponosi właściciel posesji. Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI pozwolą uniknąć takich problemów. W prosty sposób usuną śnieg i lód z podjazdów, chodników, dachów i rynien spustowych.

 

 

Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI składają się z kabli grzejnych DEVIflex™ lub DEVI-iceguard™, mat grzejnych DEVImat™, termostatów DEVIreg™ oraz akcesoriów instalacyjnych. Stosowane są do usuwania śniegu i lodu z dachów, rynien, rur spustowych, podjazdów, schodów. Mogą być instalowane pod typowymi powierzchniami takimi jak asfalt, beton i płyty chodnikowe oraz na wszystkich rodzajach dachów.

Systemy DEVI są w pełni zautomatyzowane. Na podstawie pomiaru temperatury i wilgoci system określa konieczność rozmrażania i samoczynnie się włącza. Ponieważ czujnik posiada wbudowaną grzałkę, wykrycie wilgoci następuje już w momencie opadu śniegu roztopionego na powierzchni pomiarowej czujnika. Dobrze zaprojektowany system przeciwoblodzeniowy może utrzymać czystą i suchą powierzchnię przez cały okres zimowy. Jego działanie jest ekonomiczne, ponieważ system grzewczy jest załączany tylko wtedy, gdy jest to niezbędne.

Zastosowanie odpowiedniej mocy instalacji grzewczej w przeliczeniu na 1 m² powierzchni gwarantuje szybką reakcję systemu i relatywnie krótki czas potrzebny do roztopienia śniegu i lodu. Średnie zużycie energii instalacji gruntowej w sezonie grzewczym wynosi 140 kWh/m², natomiast instalacji dachowej (rynien i rur spustowych) 30 kWh/mb. Oznacza to, że przy średniej cenie energii 0,4 zł/kWh w taryfie G11 koszty użytkowania tych systemów wyniosą odpowiednio 56 zł/m² ogrzewanego podjazdu oraz 12 zł/mb ogrzewanej rynny (w przeliczeniu za sezon grzewczy).

 

 

Systemy DEVI nie wymagają obsługi technicznej i są bardzo trwałe. Okres trwałości kabli i mat grzejnych wynosi co najmniej 50 lat, a okres gwarancji 10 lat.

Do instalacji przeciwoblodzeniowych zalecane są kable grzejne DEVIflex™ o mocy nie mniejszej niż 18 W/m oraz maty DEVImat™ o mocy 300 W/m². Aby ustalić odpowiednią moc instalacji grzewczej na 1 m² należy uwzględnić lokalizację, sposób wykonania instalacji oraz stawianych przed nią wymagań.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.