Systemy podłogowe maxit floor

03.07.2007

Podłoga jest ważnym elementem budynku. Stwarza możliwość wygodnego przemieszczania się i zagospodarowywania powierzchni, chroni przed zimnem, hałasem, wilgocią. Jedną z warstw podłogi stanowi podkład. Powinien być prawidłowo wykonany.

Artykuł sponsorowany

Podłoga jest ważnym elementem budynku. Stwarza możliwość wygodnego przemieszczania się i zagospodarowywania powierzchni, chroni przed zimnem, hałasem, wilgocią. Jedną z warstw podłogi stanowi podkład. Powinien być prawidłowo wykonany, tj. dostatecznie sztywny i odpowiednio wytrzymały, gdyż ma to decydujące znaczenie dla zapewnienia maksymalnej użyteczności i trwałości całej podłogi; wpływa także na jej estetykę.
 
Tradycyjne podkłady podłogowe (jastrychy), bezpośrednio na budowie mieszane z piasku, cementu i wody, nie gwarantują uzyskania wysokich, stałych parametrów, i coraz częściej są zastępowane przez wyroby przygotowane fabrycznie.
W ciągu ostatnich 10 lat ta nowa technologia zdobywa w Polsce coraz więcej zwolenników, a rozwój techniki i zwiększające się wymagania wykonawców oraz użytkowników powodują konieczność poszukiwania kolejnych materiałów i rozwiązań.

Firma maxit jest pionierem technologii podłogowych. Jako pierwsza na świecie wprowadziła samopoziomujące, cementowe podkłady podłogowe – technologię, która zrewolucjonizowała układanie podłóg (patent pod nazwą Optiroc w 1976). Następnie zaproponowała unikalne rozwiązanie cienkowarstwowych posadzek przemysłowych ABS DuroSystem. Obecnie maxit jest światowym liderem w dziedzinie produkcji samopoziomujących, cementowych mas podłogowych oraz autorem wielu systemów i rozwiązań. 500 milionów m2 ułożonych posadzek mineralnych i wieloletnie doświadczenie firm, które kiedyś działały osobno, a dziś tworzą Grupę maxit (Heidelberg Bauchemie, maxit, Beamix, Deitermann oraz Optiroc) zapewniają jej pozycję eksperta.

Nowe kompleksowe rozwiązanie

Kolejnym krokiem firmy, odzwierciedlającym innowacyjne myślenie o podłogach, jest wprowadzenie kompleksowego i sprawdzonego w praktyce, systemowego rozwiązania maxit floor, obejmującego fazy: projektowania (bogaty katalog produktów i systemów), dostawy materiału i sprzętu (silosy, agregaty, pompy), wykonania (akredytowani wykonawcy) i eksploatacji podkładów podłogowych oraz posadzek. Wyznacza ono nowe standardy na polskim rynku.

{mospagebreak}Receptury produktów przeznaczonych do wykonywania podkładów i posadzek maxit floor oparte są na nowych spoiwach i dodatkach (m.in. superplastyfikatorach nowej generacji). Dzięki temu mają lepsze parametry robocze (np. własności samopoziomujące) oraz techniczne (np. znacznie mniejszy skurcz). I co bardzo istotne, produkty te nie zawierają żadnych szkodliwych dla ludzi substancji odpadowych – kazeiny, żużli, popiołów – nadal niestety spotykanych w wielu innych wyrobach tego typu. Produkty maxit floor z nadmiarem spełniają najwyższe wymagania norm dotyczących emisji substancji niebezpiecznych (posiadają oznaczenia M1 i EC1). Są całkowicie bezpieczne, zarówno w trakcie wykonywania prac, jak i podczas użytkowania.

Wśród rozwiązań podłogowych maxit floor znajdują się systemy dla obiektów nowo budowanych i remontowanych, zaprojektowane dla budynków mieszkalnych, handlowych, użyteczności publicznej, biur, zakładów przemysłowych oraz zastosowań specjalistycznych, takich jak podłogi na statkach
i platformach wiertniczych. Autorskie rozwiązania maxit, to także tzw. podłogi komfortowe, posadzki dekoracyjne, parkingowe, posadzki superpłaskie.

W katalogu rozwiązań maxit floor można znaleźć m.in.:

szpachlowanie podłoży pod cienkie wykładziny PVC
poziomowanie podłoży pod różne wykładziny 
podkłady podłogowe na izolacji akustycznej, warstwie rozdzielającej, itp.
podkłady „błyskawiczne” 
ogrzewanie podłogowe 
jastrychy.

Po rozwiązanie z Navigatorem

Strona internetowa www.maxitfloor.pl jest multimedialnym Navigatorem po podłogach i posadzkach maxit. To unikatowy, kompleksowy przewodnik po produktach, systemach i rozwiązaniach. Wskazówki zawarte na stronie, krok po kroku, prowadzą do kompleksowego rozwiązania problemów dotyczących podłóg.

Navigator zawiera m.in. programy kalkulacyjne do obliczania izolacyjności akustycznej stropów, szybkości wysychania; jest przeznaczony dla projektantów, architektów i wykonawców.

Pełny dostęp do zasobów jest możliwy po otrzymaniu indywidualnego hasła (informacje na
www.maxit.pl).
więcej na: www.maxitfloor.pl

ZAMÓW PRENUMERATĘ
Artykuł zamieszczony 
w „Inżynierze budownictwa”, 
czerwiec 2007 r. 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.