System Fedderlite: opis technologii

23.08.2007

Fedderlite to system osłonowo-dekoracyjnych paneli, mechanicznie mocowanych do elewacji budynku. To rozwiązanie łączy zalety metody lekkiej mokrej i paneli prefabrykowanych.

Fedderlite to system osłonowo-dekoracyjnych paneli, mechanicznie mocowanych do elewacji budynku. To rozwiązanie łączy zalety metody lekkiej mokrej i paneli prefabrykowanych.

Okładzina Fedderlite jest modyfikacją akrylowego systemu ociepleń Dryvit Outsulation. Panele produkowane są  w zakładzie prefabrykacji i jako elementy gotowe do montażu dostarczane na plac budowy przez Dryvit Systems, a następnie mocowane przez wykonawcę do ścian zewnętrznych budynku. Instalowanie paneli odbywa się za pomocą systemu mocującego, składającego się z klipsów i listew usztywniających zatopionych w panelach.

System Fedderlite zapewnia wentylację elewacji i jest energooszczędny. Materiał izolacyjny stosowany do wykonania paneli Fedderlite może mieć grubość do 200 mm, dzięki czemu efektywność ocieplenia budynku (czyli oszczędność na kosztach eksploatacji) jest bardzo wysoka. Jednocześnie dzięki sposobowi mocowania paneli do ściany powstająca szczelina umożliwia odprowadzanie gromadzącej się pary wodnej.

System Fedderlite umożliwia prowadzenie prac ociepleniowych oraz renowacyjnych bez względu na warunki pogodowe i temperaturę otoczenia, także zimą. Jedną z najważniejszych zalet tego rozwiązania jest znaczne skrócenie czasu potrzebnego do wykonania robót elewacyjnych. Panele Fedderlite są lekkie, ważą średnio ok. 12 kg na metr kwadratowy, dzięki czemu można je łatwo i szybko instalować na elewacji.

Szybkości prac sprzyja też technika montażu, która nie wymaga stosowania rusztowań, a jedynie pomostów mechanicznych i wózków elektrycznych. W przypadku renowacji rozwiązanie Fedderlite minimalizuje wpływ wykonywanych prac na codzienną działalność odnawianego obiektu.

System Fedderlite może być wykorzystany w realizacji dowolnych projektów architektonicznych. Panele mogą być produkowane w dowolnych kształtach i formatach, o wymiarach do 4,5 m na 3 m. Dodatkową zaletą jest estetyka elementów elewacji. Prefabrykacja gwarantuje bowiem pełną kontrolę nakładania tynku.

Charakterystyczne cechy systemu Fedderlite:

szybka instalacja
lekkość paneli
elewacja wentylowana
izolacja cieplna
możliwość montażu w zimie
niskie koszty.

System Fedderlite składa się z: płyt styropianowych, zaprawy klejącej, warstwy bazowej z siatką wzmacniającą, tynku akrylowego oraz metalowych profili zamocowanych w panelach.

W systemie Fedderlite wykonano na świecie już ponad 100 tys. metrów kwadratowych elewacji.

 

System Fedderlite odświeżył wygląd i zapewnił szybkie ocieplenie elewacji lubelskiego centrum handlowego „Galeria Orkana”. Fot. Omega Communications

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.