Stacja Wola – ostatni etap inwestycji

13.03.2024

Rusza trzecia faza budowy osiedla Stacja Wola w centrum Warszawy. Powstaną w niej 232 mieszkania.

 

Stacja Wola

 

Po 2 latach od zakończenia budowy drugiego etapu warszawskiego osiedla Stacja Wola jego deweloper – Archicom rozpoczyna przedsprzedaż 232 mieszkań z ostatniej fazy inwestycji. Dwa pierwsze etapy już się wyprzedały.

Nowy budynek charakteryzuje się kaskadowym układem. W wyższej części zaprojektowano lokale w standardzie premium, a w niższej – mieszkania wzorniczo nawiązujące do poprzednich etapów. Charakterystyczna wieża osiedla Stacja Wola wybijająca się ponad okoliczną zabudowę zapewni lokatorom panoramiczny widok na centrum Warszawy. Dzięki zastosowaniu m.in. szklanych balustrad i panoramicznych okien jej konstrukcja stanie się również symbolem nowoczesności i elegancji. Niższą część budynku – do 9. piętra – zaprojektowano z oryginalną ażurową elewacją pełniącą rolę „drugiej skóry” obiektu. Wewnątrz powstaną przestronne mieszkania od jedno- do pięciopokojowych, z atrakcyjnymi metrażami od 29 do 133 m². Ich właściciele otrzymają możliwość aranżacji układu pomieszczeń do indywidualnych potrzeb. Wszystkie mieszkania z ostatniego etapu Stacji Wola zostaną wyposażone w balkony, tarasy lub ogródki oraz w system inteligentnego mieszkania – Archicom Smart. Na osiedlu zaprojektowano zieleń w częściach wspólnych oraz wewnętrzne dziedzińce zapewniające np. przestrzeń do zabawy dla najmłodszych.

Tuż przy inwestycji znajduje się przystanek autobusowy, a w odległości krótkiego spaceru – stacja metra oraz rozbudowywany obecnie Dworzec Zachodni.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Medusa Group.

 

Stacja Wola

 

Archicom zrealizował do tej pory ponad 220 obiektów mieszkalnych we Wrocławiu, w tym wieloetapowe osiedla, m.in. Olimpia Port, a także zrewitalizowane Browary Wrocławskie. Od 1 sierpnia 2023 r. prowadzi projekty mieszkaniowe również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Krakowie.

 

Źródło: Archicom

 

Czytaj także:

Apartamenty Rytm na warszawskich Kabatach

Rêve – mieszkania w warszawskich Włochach

Chmielna 75 – nowy projekt mixed-use w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in