Specjalistyczne wkręty do drewna fischer

23.02.2017

Nowy katalog od fischerpolska zawiera pełen przekrój wkrętów do zadań specjalnych (w tym do drewna miękkiego i twardego, płyt wiórowych, paneli, płyt g-k, konstrukcji metalowo-drewnianych, desek podłogowych, tarasów czy suchej zabudowy).

Zróżnicowane są także końcówki wkrętów, a do wyboru są wersje samowiercące (np. Power-Full), z nacięciem (np. wkręty podłogowe) lub podwójnym gwintem (Power-Fast). W ofercie marki spotkamy też wkręty z łbami płaskimi, walcowymi, zagłębianymi, grzybkowymi, sześciokątnymi, okrągłymi czy stożkowymi. Każdy z nich odgrywa ważną rolę przy konkretnym rodzaju mocowania. Łby zagłębiane zapewniają estetyczne wykończenie (równo z powierzchnią), dlatego są polecane wykonawcom drewnianych fasad. Z kolei wkręty z łbami trąbkowymi, przeznaczone do gips-kartonu, zapobiegają zniszczeniu płyt podczas wkręcania. Wśród wielu specjalistycznych rozwiązań fischer proponuje także wkręty użebrowane pod łbem, frezowane pod łbem, wkręty z dodatkowym gwintem młynkowym i powłokami woskowymi oraz system wkrętów na taśmie przeznaczony do płyt gipsowo-kartonowych.

Jedną z innowacji opracowanych przez fischer jest Power-Fast dostępny w dwóch wariantach – do płyt wiórowych i połączeń konstrukcyjnych elementów drewnianych. Wkręty o tej geometrii umożliwiają szybkie wcinanie się w podłoże, a więc skracają czas potrzebny na wykonanie mocowania. Innowacyjny kształt gwintu to jednak nie tylko oszczędność czasu i wysiłku, ale i dłuższy czas pracy wkrętarki akumulatorowej. Co istotne dla wykonawców, wkręty można wkręcać blisko krawędzi bez ryzyka rozszczepienia drewna. Dzięki unikalnej technologii gwintowania (gwint pełny i gwint częściowy) Power-Fast są wytrzymałe, dlatego za ich pomocą tworzy się długotrwałe połączenia konstrukcji drewnianych, w tym krokwi z płatwiami, płyt z drewnem i drewna z metalem.

 

 

Wersja nierdzewna do płyt wiórowych, z racji swojej odporności na korozję, jest szczególnie polecana do stosowania na zewnątrz – np. w ogrodach zimowych, balustradach, ogrodzeniach, zadaszeniach czy wiatach. Różne typu łbów (m.in. stożkowy, talerzykowy i sześciokątny) pozwalają na ich wszechstronne zastosowanie na budowie, ale i w domu. I tak: wkręty z gwintem częściowym służą przede wszystkim do łączenia elementów drewnianych poprzez ich wzajemne skręcenie. Z kolei łeb grzybkowy nadaje się do łączenia metalu z drewnem, a soczewkowy – wpuszczany do mocowań, w których łeb wkrętu pozostaje widoczny.

Power-Full to kolejne autorskie rozwiązanie fischer, wykorzystane przy projektowaniu wkrętów konstrukcyjnych. Dzięki zastosowaniu m.in. pełnego gwintu są one przystosowane do trzymania dużych nośności i mogą mocować elementy stalowe do podkonstrukcji drewnianych. – W konstrukcjach drewnianych coraz powszechniej wykorzystuje się różne rodzaje złączy ciesielskich. Tego rodzaju łączniki przenoszą duże obciążenia, dlatego tak ważne jest używanie wkrętów z gwintem pełnym i łbem wpuszczanym. Wkręty konstrukcyjne fischer Power-Full sprostają tym wymaganiom, co potwierdza europejska aprobata techniczna ETA (European Technical Approval). Mogąbyć wykorzystywane do połączeń belki nośnej z belką drugorzędną, wrębów czy poprzecznych wzmocnień belek przy izolacji dachu– mówi Artur Pławny z fischerpolska.

Specjalnie wyprofilowana konstrukcja wkrętów Power-Full umożliwia ich łatwe wkręcanie bez wstępnego nawiercania (końcówka samowiercąca), dzięki czemu mogą być stosowane do wzmacniania konstrukcji drewnianych oraz naprawy uszkodzonych belek, także z ich poprzecznymi wzmocnieniami. W ciesielstwie służą również do montażu dodatkowych elementów przy izolacji dachu, zwłaszcza kontrłat narażonych na ssanie wiatru. Wkręty typu Power-Full są prawie niewidoczne, co przekłada się na estetykę wykonanych połączeń.

Poza wkrętami Power-Full i Power-Fast specjaliści z firmy fischer zaprojektowali łączniki konstrukcyjne, zawiasowe, podłogowe, fasadowe, tarasowe, ościeżnicowe, do suchej zabudowy oraz złączy ciesielskich. W ofercie znajdują się wkręty dostępne w szerokim zakresie wymiarów – średnic i długości.

 

Asortyment wkrętów fischer obejmuje 8 kategorii:

– wkręty do płyt wiórowych Power-Fast,

– wkręty cynkowane premium do płyt drewnopochodnych,

– wkręty konstrukcyjne do drewna,

– wkręty typu Power-Full z pełnym gwintem,

– wkręty do płyt drewnopochodnych ze stali nierdzewnej,

– wkręty specjalne cynkowane,

– wkręty specjalne ze stali nierdzewnej,

– wkręty do płyt gipsowo-kartonowych.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.