SmartWindow – okno zamiast tabletu i telewizora

11.07.2017

Pierwsze interaktywne okno firmy Drutex pozwala na prezentację treści multimedialnych. Można na nim oglądać telewizję, korzystać z Internetu i pracować jak na panelu bezdotykowym.

Innowacyjny produkt multimedialny składa się z interaktywnego okna oraz jednostki sterującej odpowiadającej za kontrolę i interakcję z użytkownikiem poprzez szereg interfejsów. Samą matrycę LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przez wpływem czynników zewnętrznych. Rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor w architekturze ARM, zawiera również interfejsy do komunikacji bezprzewodowej opartej o najnowsze standardy, takie jak WIFI (802.11n), Bluetooth (4.1) oraz Bluetooth Low Energy.

Do okna można podłączyć pendrive lub dysk przenośny z danymi multimedialnymi, klawiaturę oraz myszkę. Istnieje również opcja wykorzystania domowej sieci komputerowej celem podłączenia okna do Internetu, co stwarza zupełnie nowe możliwości funkcjonalne okna. Od dziś oglądanie filmów z YouTube, galerii zdjęć czy przeglądanie informacji w popularnych kanałach internetowych podczas codziennych czynności takich jak gotowanie, przeglądanie maili, czy oglądanie ulubionych programów i seriali  na oknie, stało się rzeczywistością. Drutex stworzył okno, które zastępuje funkcje telewizji, tabletu czy narzędzia do pracy. To również możliwość wykorzystania wirtualnych żaluzji czy markiz chroniących przed światłem i zaciemniających pomieszczenia.

 

 

SmartWindow wpisuje się w ideę inteligentnego budownictwa. Okno jest kompatybilne z innymi systemami i urządzeniami IoT w domu. Drutex kilka miesięcy temu zaoferował klientom możliwość tworzenia inteligentnych systemów pozwalających na zdalne sterowanie stolarką. To był tylko pierwszy krok w kierunku innowacyjnych technologii firmy. Nowy produkt integruje się z dotychczas oferowanymi przez firmę elementami inteligentnego domu Tahoma czy Maco poprzez wsparcie dla panelu sterowania, który to wyświetlony jest wprost na oknie. Dzięki temu klient nie potrzebuje żadnych dodatkowych urządzeń, aby sterować swoim domem, co zapewnia kontrolę dostępu i bezpieczeństwo.

SmartWindow dostępne jest we wszystkich technologiach będących w ofercie Drutex, a więc systemach PVC, aluminium i drewnianym oraz drewniano-aluminiowym. Jednocześnie wszystkie dotychczasowe funkcje i specyfikacja produktów nie ulegają zmianie. Nadal stolarka wyróżniać się będzie wysoką energooszczędnością, bezpieczeństwem i nowoczesnym designem. Dodatkowa funkcjonalność stanowi o przewadze konkurencyjnej nowego produktu.

 

 

Obecnie trwają intensywne prace nad rozwojem rozwiązania w kilku obszarach, które w jeszcze większym stopniu usprawnią korzystanie i poprawią komfort użytkowania inteligentnych urządzeń.

SmartWindow by Drutex jest obecnie wersją koncepcyjną i dostępne będzie w sprzedaży seryjnej już w najbliższej przyszłości.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.