Śląskie Forum Budownictwa, Inwestycji, Nieruchomości

30.08.2017

W dniach 21 i 22 czerwca br. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym, a także na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyło się IX Śląskie Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości.

Program tematyczny został sformułowany wspólnie z władzami i kadrą naukową Wydziału Budownictwa i Wydziału Architektury tej uczelni. Konferencja poświęcona była programowi „Mieszkanie +” w budownictwie; aspektom technicznym budowania i remontowania; rewitalizacji miasta, osiedli i terenów poprzemysłowych w ramach przedsięwzięcia programowego współczesne i innowacyjne rozwiązania w budownictwie powszechnym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego i Rektor Politechniki Śląskiej.

Konferencję zainaugurował wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, podkreślając, że MIiB przygotowuje pakiet zmian ustaw wynikających z przyjętego w ubiegłym roku przez rząd Narodowego Programu Mieszkaniowego. Poinformował również, że aktualne prace ministerstwa skupiają się także na osadzeniu rewitalizacji w systemie zarządzania rozwojem kraju. Nastąpi to m.in. w ramach prac nad kodeksem urbanistyczno-budowlanym.

19 października br. w sali Sejmu Śląskiego odbędzie się druga konferencja obecnego IX Śląskiego Forum. Prowadzone są uzgodnienia, aby jej wiodącym tematem była właśnie prezentacja tego końcowego projektu legislacyjnego nowego Kodeksu urbanistyczno-budowlanego.

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.